Skocz do zawartości

Jaka ilość Pistii


andy102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałem że, ta roślina to odkurzacz micro i macro ze słupa wody. Nie chciałbym żeby jej rozwój odbywał się kosztem innych roślin które posiadam np. Rotalia czy Ludwigia. Jaką ilość Pistii proponujecie do baniaka 72l aby nie zachwiać równowagi w akwarium?

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, ze swojego doświadczenia.

Zaczynałem od 2 sadzonek i u mnie się rozrosła niesamowicie, że cały czas ją oddaj za jakieś grosze, albo wyrzucam do kosza.

Pistia wymaga dobrego oświetlenia ja mam 0,58 W/L i dość wysokiej temperatury.

Co do pochłaniania nawozów to przy bardzo dużej ilości będą występowały braki, przy np. 10 sadzonkach nie powinno być większej różnicy.

Jest ona pomocna przy starcie zbiornika.

Przy słabym oświetleniu nie będzie rosła, nie jest to roślina łatwa w uprawie.

Sam musisz sobie zadać pytanie ile ci potrzeba, czy chcesz mieć ciemno w akwarium od razu czy po pewnym czasie.

Jeżeli masz rośliny wymagające sporego oświetlenia to zbyt duża ilość nie jest wskazana, zasłania światło. 

Popatrz na zdjęcia w moim podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie rosła przy słabszym oświetleniu to nie znaczy że to wina światła. U mnie pięknie rosła przy świetle 2 x 54W T5 6500K ( czyli 108W ) a teraz mam 2 x 54W T5 10000K plus 1 x 54W T5 5000K ( czyli 162W )  i nie rośnie więc przyczyna leży gdzie indziej - być może woda. Wrzuć kilka sztuk do zbiornika i obserwuj jak się zachowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że to nie światło. Rosła mi tak, że co 2 tygodnie pozbywałem się jej w ilości litrowego wiaderka na twaróg. Gdy zacząłem lać więcej osmozy zaczęła zanikać, nic innego w zbiorniku nie zmieniałem.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiesz co było przyczyną. U mnie było podobnie, przy podmianach wody RO nie chciała rosnąć i wcale się nie dziwię. Zauważyłem również że lubi podwyższony poziom NO3. No cóż, z innych pierwiastków pewnie też korzysta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...