Skocz do zawartości

Roślina czarnieje pomocy !!!!


tidit86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym akwarystą i prosiłbym o pomoc. Moje akwarium jest osłonięte "tapetą" z dwóch stron stoi przy oknie ale nie padają na nie promienie słoneczne gdyż mam zasłonięte rolety cały czas. Są w nim dwie rośliny i jest to 60L z lampą sunglo 15W. Posiadam również grzałkę(która na chwile obecną jest wyłączona) oraz filter zewnętrzny. Pływa w nim 9 kardynałków, 2 zmienniaki wielobarwne oraz jeden glonojad. post-17827-0-88495200-1374090737_thumb.jpg

Aha no i jeszcze kilku gości (dokładnie nie wiem ile) tzn ślimaków. Nie jestem pewien czy to nie przez nie czarnieje mi roślina. Pierwszy raz zauważyłem je około tygodnia temu. Dołącze ich zdjęcie.post-17827-0-12502300-1374090689_thumb.jpg

Roślina (nie wiem jaki to gatunek) była kupiona dwa miesiące temu ale nawóz zacząłem stosować dopiero dwa tygodnie temu (raz w tygodniu zalecana dawka) Jest to Pro Fito by Easy Life. Wodę wymieniam raz na tydzień około 15 litrów po czym dodaję bakterii Nutrafin cycle. Nie wiem dlaczego roślina czarnieje. Ucinałem już czarne liście ale tworzą się nowe :(post-17827-0-42420100-1374090712_thumb.jpg

Aha i jeszcze jedno pytanko. Czy ślimaki które mi się pokazały szkodzą, czy podjąć z nimi walkę??Proszę pomóżcie

Edit:

 

Aha i dodam że roślina nie jest wbita w podłoże ponieważ usadowiona jest na korzeniu.

 

Regulamin 6.2. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Są w nim dwie rośliny i jest to 60L z lampą sunglo 15W.

Masz 0,25W/l. Za mało światła nawet dla cieniolubnych. Powinno być powyżej 0,3W/l.

Nie jestem pewien czy to nie przez nie czarnieje mi roślina

Na pewno ślimaki nie szkodzą jej..

 

 

 

ale nawóz zacząłem stosować dopiero dwa tygodnie temu (raz w tygodniu zalecana dawka) Jest to Pro Fito by Easy Life.

 

Bezedura. Widać, że nie masz zielonego pojęcia o roślinach. Wpakowałeś coś (roślinę) i nawozisz mikro (easy life pro fito). To jest mikro. A co z fosforem, azotem, potasem, magnezem, żelazem ? Musisz kompleksowo nawozić zachowując stężenie i proporcję. Inaczej tym mikro potrujesz ryby. Lejesz mikro, roślina go nie zużywa, bo nie ma innych pierwiastków, nie rośnie, słabe światło dodatkowo dobija roślinę.

 

 dodaję bakterii Nutrafin cycle.

Szkoda kasy na takie specyfiki.

 

Czy ślimaki które mi się pokazały szkodzą, czy podjąć z nimi walkę??

ślimaki nie są pasożytami i ryb nie zabiją, roślinom nie zaszkodzą - chyba, że już martwym.

 

 

Aha i dodam że roślina nie jest wbita w podłoże ponieważ usadowiona jest na korzeniu.

Chociaż coś dobrze zrobiłeś.

 

 

Przeczytaj i trochę Ci to wyjaśni:

 

http://forum.superakwarium.pl/nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html

http://forum.superakwarium.pl/post495582.html?hilit=przepis%20na%20akwarium%20ro%C5%9Blinne#p495582

 

 

A potem wróć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...