Skocz do zawartości

50l w trakcie urządzania, potrzebna mi pomoc dot. oświetlenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Sprawa przedstawia się następująco:
Kupiłam akwarium 50l, w którym w najbliżej przyszłości zamieszka żółw ( spokojnie tylko na pół roku w tych 50l), aczkolwiek to nie jest pewne na 100%.
Mój problem polega na tym, że akwarium było robione na wymiar i ma szklaną pokrywę, tzn. takie dwie zasuwane, jedna ruchoma, druga nie. Nie wiem kompletnie jakie oświetlenie można zamontować na takim czymś...czy można na początek kupić odpowiednią żarówkę i włożyć ją do lampki biurkowej ? I jeśli tak to jaka ta żarówka byłaby odpowiednia na to 50l?
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ wśród znajomych ludzie mają tylko gotowe zestawy z allegro więc nie potrafią pomóc :(
Jeszcze mam pytanie o filtr. Kupiłam filtr wewnętrzny AQUAEL fan filtr mini plus. Czy ktoś miał z takowym styczność? Czy filtr może być ułożony poziomo i czy kabel od filtra może mieć styczność z wodą?
Przepraszam jeśli moje pytania są beznadziejne, ale jestem osobą początkującą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy jednego z forumowiczów podjęłam decyzję i oświetlenie jest gotowe. W akwarium zamieszkały dwa gupiki ale przypuszczam, że jutro lub w poniedziałek zwiększy mi się ekipa. Kupno żółwia póki co niemożliwe, pożyjemy, zobaczymy. Mam nadzieję, że wszyscy się zaakceptują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...