Jump to content
Sign in to follow this  
gibon2008

Czy będzie dobrze ?

Recommended Posts

Witam 

Mam pytanie co do świetlówek . Ponieważ wyczytałem tutaj już że przy dwóch świetlówkach najlepiej połączyć barwy 6500 i 8500 kelwinów. 

I teraz Sylvania Grolux jest możliwa do kupienia  54 w o długości do mojej belki 1049 mm . Ale Luxline 6500 nie moge nigdzie znaleść . W sklepie mi powiedziano że lepiej będzie jak kupie Grolux i Aquastar 10000 kelwinów . Czy będzie to dobre połączenie ? Aktualnie mam Juwela świetlówki Day i Nature  czyli 9000 i 4100 kelwinów i rośliny w miarę rosną . Też mi chodzi żeby woda nie zmieniła za bardzo swojego koloru jeśli zmienię te świetlówki .  A może kupić Juwel color 6800 i do tego grolux ? Proszę o radę jakąś . 

Edited by gibon2008

Ja u siebie mam grolux i led diversa. I 8500K + 6500K to nawet dobre połączenie, tylko jak ta mi padnie to spróbuję z 2x 6500K. Choć ta sylvania na prawdę świeci na różowo. To czy wybierzesz 6500K czy 8500K to już raczej twoja sprawa. Jeśli chcesz mieć więcej światła w akwarium bierz 6500K a jak chcesz by rośliny trochę lepiej rosły to 8500K.

Rośliny przy 6500K też będą dobrze rosły. Połączenie Luxline z Groluxem lub Aquastar wygląda dobrze ale połączenie Grolux z Aquastar dla mnie osobiście jakoś średnio się podoba. Akwa przy tym zestawie wygląda hmm dość cukierkowo.