Skocz do zawartości

Moje pierwsze akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar założyć sobie akwarium domowe. Praktycznie mam już chyba wszystko co potrzeba prócz dekoracji,rybek,roślinek itp 

 

w akwarium nie mam jeszcze nic nawet wody. Ponieważ chciałem najpierw spytać o porady i ewentualnie jakieś zmiany co do moich upodobać a oto one : 

Akwarium ma 70L, mam do niego filtr,termometr,grzałkę,napowietrzacz do akwa, 

Brak natomiast jeszcze pokrywy i światełka 

 

co do moich upodobań to są one takie : 

(jakieś kamyczki najlepiej ciemne żeby były bo na tylnej części akwa będzie podchodziła taka fototapeta wpadająca w szary gradient ) nie wiem dokładnie jakie wolałbym waszych porad tak aby te roślinki rosły 

Rośliny:
Kryptokoryna,
Rogatek sztywny,
Nurzaniec

do tego jakiś gorzeń drewna Kamień lub skałka i domek jakiś taki żeby mogły one sobie tam wpływać 

stateczek mały do którego będzie podłączony napowitrzacz 

 

rybki : 

hymm tu mam problem może coś z waszej strony byście doradzili ?  

 

Regulamin 6.1 

Gagatek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary akwarium?

Jaki filtr?

Jaka grzałka?

 

Napowietrzacz jest zbędny, wystarczy ruch tafli wody. Domkom i innym sztucznym ozdobom mówimy NIE, ryby w naturalnym środowisku tego nie mają i jeszcze wpływają na parametry wody (te ozdoby).

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa szerokość 34 cm i długość 63 cm .

Filtr taki : http://alkupiac.hu/kepek/termekek/225400/225419_1_ujszeru-aquael-fan-1-plus.jpg i

grzałka taka : http://trzmiel.nazwa.pl/trzmiel/atman_grzalka_3.jpg .

 

 

Doradzi ktoś coś ? .

Doradzę pisać poprawie i regulamin jeszcze raz przeczytać .+3 za pisownię i edycję . Gagatek.

Regulamin 6,1 ; 6.2 .

Edytowane przez Gagatek
Pisownia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega o rybki pytał :P

 

Na taki zbiornik myślę że możesz stadko neonków wpuścić do tego rodhostomusy i kardynałki :) na dół puścił bym otoski :)

A o wymaganiach ryb czytałeś? :oops:

Co do oświetlenia, ja bym zastosował 2x15W w przypadku roślin mało wymagających, a te, które wymieniłeś, są takie.

Fan1(filtr) jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o wymaganiach ryb czytałeś? :oops:

Co do oświetlenia, ja bym zastosował 2x15W w przypadku roślin mało wymagających, a te, które wymieniłeś, są takie.

Fan1(filtr) jest wystarczający.

Fan 1 ma przepływ 300l/h co w prawdzie daje ze 150l/h bo producent liczy to bez wkładów. A wkłady spowalniają przepływ o połowę. Taki filterek do max 50l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...