Skocz do zawartości

[Otosek] ikra z ogonkiem


karmelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w temacie, rozmnożyły mi się otoski. Była ikra pod liściami, teraz pojawiły się ogonki.

 

 

problem czym karmić? i jak często? i czy jest szansa że przetrwają mimo obecności bojownika?
litraż zbiornika profilowane 60l wymiary: 60x30x33

napowietrzanie tak, ze względu na narybek bojownika
oświetlenie świetlówka typu T8 1x15W

filtracja wewnętrzny HJ-311B

gatunki i ilość ryb bojownik + jego narybek, 5 otosków, krewetki RC i babaulti, 1 piskorek czarny
rośliny Limnophila aquatica, Hygrophila salicifolia, Gałęzatka, Mchy, Cabomba aquatica

inne 1 gałązka, kamienie łupek
stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. pokarmy: ochotka, dafnia, wafle dla otosków, jakaś mieszanka dla krewetek, mieszkanka wieloskładnikowa firmy kartinex, pierwotniaki nawozy: brak, inne preparaty: brak
parametry wody pH 7, gH 5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety próby zrobienia moim sprzętem wyraźnego zdjęcia zakończyły się niepowodzeniem. Otoski tarły się z 2 dni temu i pod liściami była ikra. Dziś zauważyłam właśnie ogonki.

Z piskorkiem jest problem, bo co podniosę klapę chowa się za tłem. Znalazł jedną szparę i przez nią wciska się za tło. Musiałabym całe akwarium rozwalić aby się niego dostać. Także on na razie musi zostać, aż w końcu uda mi się jakimś cudem złapać. Już od dobrego miesiąca próbuję, jak dowiedziałam się że to za małe akwarium na nie.

No i właśnie dlatego, że jest i on i otoski, to wyczytałam że powinnam zostawić bojka, aby pilnował narybku. 

Ani jedno ani drugie rozmnażanie nie było planowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zauważyć 4 maluszki na szybie. Nie wiem ile ich jeszcze jest i mam nadzieję, że pochowają się dobrze przed bojownikiem. Muszę zagłębić się w lekturę rozmnażania otosków i przygotować dla nich odpowiedni zbiornik i warunki. Na razie musi zostać jak jest. Tylko czy powinnam czymś dokarmiać maluchy? Czasem wrzucę walfe, ale otoski się nimi nie intersują, za to z zapałem zjadają je krewetki. Aha i udało mi się wyłowić piskorka, pomysł z butelką okazał się wyśmienity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski na pewno się interesują waflami :) tylko one żerują w nocy :) Też mam młode otoski tylko ciężko coś znaleźć z polskiej lektury o rozmnożeniu a co dopiero o odchowie młodych osobników :) Niedługo postaram się założyć temat z jak najdokładniejszym opisem jak u mnie to wyglądało :) Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...