Skocz do zawartości

Plany na akwarium 200-300l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję w tym roku zakupić akwarium(na allegro widziałem zestawy z pokrywą, filtrem wewn, grzałką, itp.) od 200 do 300l. Zastanawiam się nad Paletkami(dokładnie jeszcze nie wiem jakie. Jakie polecacie?) około 6 sztuk, Neon inessa 20-30 szt, 6 kirysków pstrych oraz 2 glonojady złote weloniaste.
Jakie filtry, oświetlenie, grzałkę, podłożę i roślinki polecacie do tego akwarium.
Tak aby cały koszt wyszedł około 1000zł.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze-czy Jesteś w pełni świadomy w kwestii utrzymania paletek? Masz z nimi jakieś doświadczenie?

Po drugie -jak się już zdecydujesz to bierz możliwie dużą bańkę i nie popełniaj tym samym moich błędów.

Po trzecie-nie chcę Cię zbyt zniechęcać,ale radzę się podobnie zastanowić nad tymi rybami. Ja posiadam owe piękne,ozdobne i ciekawe ryby,ale coraz bardzie zastanawiam się nad zmianą obsady. Męczy mnie już ciągłe leczenie i przede wszystkim dochodzenie co nie tak. Utrzymanie tych ryb nie jest tanie i na pewno potrzeba więcej sprzęcików ,a przede wszystkim preparatów. Na start polecam kupić zwykłe szczurki,a nie okazy za grubą kasę i najlepiej u hodowcy ,a nie w sklepie zoo. Gdyby w razie coś poszło nie tak to mniejsza strata,lecz lepiej możliwie zapewnić im odpowiednie warunki.

Po czwarte-paletki o ile chcesz o nie dbać odpowiednio uczą systematyczności i sumienności mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to jeszcze "wypali". Zastanawiałem się już nad tym czy robić z obsadą bez paletek czy z. Czytałem wiele artykułów na temat utrzymania paletek. Na razie chyba sobie odpuszcze z paletkami. Jak nabiore więcej wiedzy na temat tych ryb, to sie wtedy dokładnie zastanowie. Powiedzmy że paletki wykreślamy z mojej obsady, co i jakie proponujecie rybki? Akwarium bd ogólne. Odrazu mówie że lubię błyszczące rybki takie jak np. neon inessa.

 

Co do osprzętu co polecacie.

1.filtr

2.grzałka(jakiej firmy, ile W)

3.podłoże(ziemia bd na 100% pod podłożem)

4.rośliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...