Skocz do zawartości

Biała,mętna woda... znowu.


denis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki konkretnie masz filtr Aquaela?

 

A jak dokładnie wyglądał start tego akwarium? Powiedz coś więcej.

Sprawdzasz parametry wody?

 

Oczywiście wodę podmieniaj regularnie co tydzień (10-20%), a nie dopiero wtedy, jak się zaczyna coś dziać złego.

 

Ps. Na molinezje masz trochę małe akwarium... ;)

Edytowane przez Andrewp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki konkretnie masz filtr Aquaela?

 

Nie wiem, jak będę go czyścic to napisze.

 

 

 

A jak dokładnie wyglądał start tego akwarium?
 

 

Start dokładnie nie wiem, bo już długo mam to akw. No ale pierw umyłam w wodzie akw, potem kamyczki ( żwirek biały ) wypłukałam w wodzie, potem takie większe kamyki wyparzyłam. Nalałam wody potem kamyki, ozdóbki podłączyłam grzałkę filtr i na drugi dzień wpuściłam rybki.

 

 

 

Sprawdzasz parametry wody?

 

Tak dziś specjalnie sprawdziłam więc :

NO3 - 50

NO2 - 1

GH - 16*d

KH 0*d

pH - 7.2

Cl2 - 0

 

 

 

Ps. Na molinezje masz trochę małe akwarium...

 

Tak wiem już coś kiedyś było pisane na ten temat, ale żyją. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ryby były za wcześnie wpuszczone, ale to już pewnie wiesz... :) Akwarium nie dojrzało, a przez to teraz masz problemy.

NO2 powinno być na niewykrywalnym poziome, a u Ciebie jest to 1mg/l - to jest o wiele za dużo. To wskazuje na to, że cykl azotowy w Twoim akwarium nie został zamknięty lub równowaga biologiczna została zaburzona przez coś. NO3 też dość wysokie. Problem może być właśnie z filtrem. Jak napiszesz, jaki to jest filtr, to będziemy myśleć.

A nie przekarmiasz ryb?

 

Jak możesz, to wstaw zdjęcie akwarium. Może być pomocne w ustaleniu źródła problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NO2 powinno być na niewykrywalnym poziome, a u Ciebie jest to 1mg/l - to jest o wiele za dużo. To wskazuje na to, że cykl azotowy w Twoim akwarium nie został zamknięty lub równowaga biologiczna została zaburzona przez coś.

 

Można jakoś zmniejszyć to ?

 

 

 

A nie przekarmiasz ryb?
 

 

Dostają 2x dziennie. 

 

 

 

Jak możesz, to wstaw zdjęcie akwarium.

 

Ok, nie ma problemu wstawię,tylko ze nie dziś. 

 

Dziś nalałam wody koło godziny 17, jutro koło godziny 17 podmienię 20 % wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można jakoś zmniejszyć to ?

Można, ale jeżeli problem dotyczy zbyt słabej filtracji (a wszystko na to wskazuje), to będzie konieczna wymiana filtra.

A teraz filtr u Ciebie działa 24h na dobę?

 

 

 

Nalałam wody potem kamyki, ozdóbki podłączyłam grzałkę filtr i na drugi dzień wpuściłam rybki.

Co to za "ozdóbki"...?

 

No, ale jak wstawisz zdjęcie akwarium, podasz, jaki masz filtr, to coś dokładniej będzie można powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo masz tych ampularii. Pamiętaj, że ślimaki też "brudzą" wodę... Przyjmuje się, że na 1 ampularię przypadać powinno 10l wody. A ile ich masz u siebie...? ;)

Ja tam jeszcze widzę jakieś zbrojniki na szybie. To jak to jest z tą obsadą? ;)

 

Wyjmij zamek i dosadź więcej roślin.

Sprawdź też, jaki masz filtr, bo bez możemy zastanawiać się bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę dużo masz tych ampularii. Pamiętaj, że ślimaki też "brudzą" wodę... Przyjmuje się, że na 1 ampularię przypadać powinno 10l wody. A ile ich masz u siebie...?


Tak wiem mam za dużo dlatego chce ich sprzedać, dodałam ogłoszenia tutaj ale nikt się nie zgłosił, a w tym zbiorniku jest koło 100 ampularii. A w akwarium jest koło 20 bo wychodzą z tego zbiornika.


 

Wyjmij zamek i dosadź więcej roślin.


Wyjmę, a jakie mogę jeszcze dosadzić rośliny ?


 

Sprawdź też, jaki masz filtr



Spokojnie, dziś albo zaraz podmienię wodę to napisze. :))
 

Edit:

Wiec właśnie podmieniłam wodę.
Model filtra Aquael PAT *mini .

 

Regulamin 6.2. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten litraż (55l) taki filtr niby może być (a przynajmniej wg producenta), ale zrób porządek z obsadą - widziałem tam też jakieś zbrojniki, więc obsada większa niż podawałaś. Liczbę ampularii zmniejsz do 3-4 sztuk.

Z drugiej strony - jeżeli masz możliwość, to ja bym polecił zmienić ten filtr. Aquael podaje, że filtr Pat mini jest przeznaczony do akwariów poj. 20-120l, ale wg mnie nawet połowa tej górnej granicy to przesada.

Kup na przykład Aquael Fan 1 Plus (60-100l). Moim zdaniem sprawdzi się on o wiele lepiej niż ten, który masz teraz (a który stosowany jest głównie w małych krewetkariach). Fan 1 Plus kosztuje ok. 50zł.

 

 

 

a jakie mogę jeszcze dosadzić rośliny ?

Śmiało możesz dołożyć tam nurzańca czy rogatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

widziałem tam też jakieś zbrojniki,

 

Tak też mam zbrojniki. Niestety też kilka na wydanie ;).

 

 

 

Liczbę ampularii zmniejsz do 3-4 sztuk.
 

 

Wiem, zmniejszę niech mi tylko allegro odblokują, nie chce ich wyrzucać tylko sprzedać.

 

 

 

Aquael Fan 1 Plus (60-100l).

 

 

Poszukam takiego w sklepach zoologicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie zrobisz porządku z obsadą jak i z filtrem nie ma sensu wałkowania dalej tematu.

Bo z każdym Twoim pytaniem wracamy do punktu wyjścia.

W sumie powinienem temat zamknąć już dawno.

 

Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz sie z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...