Skocz do zawartości

Biała,mętna woda... znowu.


denis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2-3 dni zauważyłam, że moje akwarium jest mało przejrzyste. Woda robi się mętna, wygląda jak para wodna. Czym to może być spowodowane ? Zrobiło się to już 2 raz, za pierwszym razem zmieniłam wodę po nalaniu nowej dodałam te kropelki : http://nokautimg2.pl/p-a7-82-a782e2de4a ... r-30ml.jpg. Woda przez jakieś 2 tygodnie była ładna i przejrzysta a teraz znowu jest taka. Czego to może być przyczyna ? Jak temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdopodobnie wysyp pierwotniaków - wyjścia są dwa :) :

1.Cierpliwość - czekac spokojnie - akwarium się ustabilizuje

2.Mniejsza cierpliwość + zastosowanie na dobę, dwie lampy UV i potem wlanie szczepów bakterii nitryfikacyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Cierpliwość - czekac spokojnie - akwarium się ustabilizuje

Jak długo mam czekać ?

 

2.Mniejsza cierpliwość + zastosowanie na dobę, dwie lampy UV i potem wlanie szczepów bakterii nitryfikacyjnych

Niestety nie mam lamp UV.

 

A ogólnie zwykła świetlówka może świecić ? Czy zostawić rybki w ciemności?

 

Edit:

 

Poczytaj o dojrzewaniu wody w akwarium a także o cyklu azotowym. Jeśli podstaw nie znasz to później takie kwiatki.

I wiedziałam, że zaraz będą "hejty" . Przypominam Ci, że Ty też byłaś początkującą osobą która zajmowała się akwarium. Ja też jestem początkująca więc z każdym problem kieruję się tutaj.:)

 

Regulamin 6.2. +1. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz filtrację?[wata firmy sera do filtra, moim zdaniem najlepsza] Polecam zmniejszenie dawki pokarmu, podmianka wody dwa razy w tygodniu ok 20% ~30%. Nie lej chemii. Cierpliwości;-)

Daję mało, 3 razy dziennie. Na razie poczekam do następnej soboty, może się ustabilizuję woda. A jeśli nie to podmienię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kiedyś zaczynał i pojawią się kolejni którzy będą zaczynać i będą pytać. To sa typowe problemy początkujących akwarystów które były omawiane już dziesiątki a może i setki razy więc nie powinnaś czuć się urażona pokierowaniem Cie do zaczerpnięcia lektury forum. Takie problemy jak Twoje zostały przewałkowane juz chyba w każdej możliwej konfiguracji i należy zacząć od czytania , zasoby forum sa bardzo duże i nowym forumowiczom ciężko się po nich poruszać - można poprosić o wskazówki czy linki do interesujących nas zagadnień.Łatwiej wtedy udzielić konkretnych wskazówek.Żeby pomoc była skuteczna należy także odpowiednio formułować pytania - chodzi tu o bardzo dokładny opis zbiornika bo każdy drobiazg może mieć wpływ na sukces lub porażkę. Tu link do takiego "wzoru" opisu zbiornika >>> jak-zadawac-pytania-na-forum-superakwarium-pl-t48986.html i drugi glony-potrzebujesz-pomocy-opisz-zbiornik-t48154.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole sama dodać post, napisać co i jak. Tak jest mi po prostu lepiej. :) Wydaje mi się ze Ci co się znają na akwarystyce od tego są żeby odpowiadać. ;)

 

Regulamin 5.2. Wiemy, że wolicie dostać wszystko podane na tacy niż samemu coś poszukać. Takie coś nazywa się lenistwem. A Ci co się znają na akwarystyce, to się znają bo to lubią a są po to, żeby dbać o własne akwaria. Pomagają jak widzą potrzebę i chęć, to NIE jest żaden przymus. Temat zamykam. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, kiedyś już pisałam na ten temat. Jednak problem ciągle nie ustaje. Tydzień temu albo dłużej zmieniłam 1/2 wody w akwarium. Wcześniej ta woda stała bodajże 3 lub 4 dni ( tak wiem tu popełniłam błąd, już wiem jaki ). Po nalaniu wody dodałam kropelki z Tropical Multimineral i antychlor. Przez 2 dni było ok, jednak na następny dzień pojawił się problem mętnej, białej wody przypominająca  parę wodną, pojechałam do zoologicznego Pan w sklepie polecił mi kropelki z Tropical Bactosan i powiedział, żebym rybom nie świeciła świstała, po dniu ten problem ustał, woda zrobiła się ładna. Jednak dziś znowu zrobiła się okropna woda. Wczoraj podmieniłam 5% wody, tak też mi polecono.  Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić ?

 

Zbiornik : 55 l

Obsada :

5 x Gupiki ( 2 samiczki, 3 samce )

6 x Neonki Inessa

2 x Molinezja ( złota i czarna )

1 x platka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr?

Jakie są w nim wkłady?

Co ile czyszczony?

W jaki sposób?

 

 

 

Tydzień temu albo dłużej zmieniłam 1/2 wody w akwarium.

To może  być jeden z powodów.

 

Poczytałaś o cyklu azotowym?

 

Ps. I widze, że z samodzielnym szukaniem odpowiedzi nadal masz problem jak takie coś się dzieje to się pisze do moderatora o ponowne otworzenie tematu, a nie zakłada się nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład jest w nim taki gąbkowy. czyszczę go hmm co półtora tyg, w zależności jak się zapcha. No to biorę słoik nalewam wody z akwarium do tego słoika biorę tą gąbkę zakręcam i tak tego wstrząsam słoik. 

 

1/2 wody bo była już brudna a poza tym też odmulałam kamyki. 

 

Jest jakiś sposób na to aby temu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład jest w nim taki gąbkowy.

 

Nadal nie wiem jaki filtr...

Zresztą na taki litraż to zapewne za mały.

 

 

 

Jest jakiś sposób na to aby temu zaradzić ?

Zmiana filtra na wydajnieszy z lepszymi mediami filtracyjnymi.

Masz po prostu za słaby filtr biologicznie, żeby podołał zadaniu jakie ma spełniać w Twoim akwarium.

Podmiany co tydzień- 20%.

Dopóki nie dojrzeje i będzie nadal biała, mętna woda zwiększ napowietrzenie.

Pierwotniaki pobierają tak samo tlen jak i ryby.

 

Edit:

 

Jak podskoczą Ci takie parametry jak NO3, NO2, NH3/NH4 to częstsze, żeby obniżyć je do wartości nietoksycznych dla obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nadal nie wiem jaki filtr..

 

Jest z firmy aquael, 400l/h.

 

 

 

Podmiany co tydzień- 20%
 

 

No tak czyli od jutra zacznę podmieniać 20 % wody, czy ta woda ma stać czy tak normalnie wziąć z kranu i wlać ? Po podmianie dolewać kropelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ile rok ma dokładnie tygodni ale, coś około 56. Więc właśnie tyle. A czy częściej to zależy od parametrów wody.

I zmień ten filtr na "pojemniejszy" bo bez tego sytuacja się nie zmieni.

 

To mam co tydzień to robić ? ; O 

Na jaki filtr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej zastanowił się nad kaskadą FZN-2. Tylko jeśli masz pokrywę plastykową to trzeba byłoby ją trochę podciąć. Ale ma to plusy: filtr nie zajmuje miejsca w środku akwarium, filtracja jest lepsza bo można dołożyć trochę ceramiki do wnętrza filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...