Skocz do zawartości

[200l] Roślinne


przemoc1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem podawać już nawóz Aquabotanique ( N, P, K)   + dodaje fosforany, bo strasznie szybko "znika" w akwarium. W ciągu 24 godzin z 2 ppm do 0 - 0,1 ppm. Miałem wysyp okrzemków, ale dwie podmiany co dwa dni pomogły. Teraz trochę walczę z zielonym "pyłem" na szybach, bo pojawia się co 3-4 dni od czyszczenia, ale powoli ustępuje. Wczoraj dosadziłem kilka nowych roślin 

 

 Limnobium Laevigatum
 Rotala Wallcichii
 Ludwigia Senegalensis Guinea
 Rotala Rotundifolia indica + red 
 Hygrophila Difformis
 Hydrocotyle Leucocephala

Zdjęcie przepuszczone przez jakieś filtry, bo mam kiepski aparat i chyba nie da się go ustawić, żeby zrobił jakieś sensowne zdjęcie tak jasnemu obiektowi :D 

 

post-7044-0-13240400-1377004494_thumb.jpg
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby ryby się chowały albo nienaturalnie zachowywały. Wydaje mi się, że gdyby światło było dla nic za mocne to chowałyby się w roślinach, a tak nie jest - najwięcej czasu spędzają tam, gdzie jest najwięcej światła (no może poza tymi pięcioma neonkami, ale nie wiem co mam z nimi zrobić, bo w zoologicznym ich nie chcą, bo "są za stare"). Poza tym, jak akwarium bardziej zarośnie to światło nie będzie tak dawało po oczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że wtrącę: ale gdzie one mają się schować w tych roślinach? Pod tymi trzema listkami microsorium, czy może pod gałązką wywłócznika?

Może Ty po prosty nie miałeś okazji zaobserwować jak one zachowują się naturalnie. W tej chwili masz tam plażę. a na plaży zazwyczaj nie ma życia. Chcesz pejzaż roślinny, zdecyduj się na nawożenie solami, odpuść żywym stworzeniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rotala za korzeniem jest tak gęsto posadzona, że naprawdę mało światła dochodzi do podłoża, pod korzeniem też mogą sie schować. Po drugie nie widac różnicy w zachowaniu ryb kiedy świecę 2x39 lub 4x39. Nawożę tym nawozem makro, tam głównie skupiam się na no3, a potem dodaję kh2po4(tak żeby zachować stostunek N:P) i k2so4 (pół wyliczonej dawki, bo w tym makro też jest k+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważasz, bo masz niepełną aranżację. Wrzuć zielsko pływające, to zobaczysz jak się zaczną razbory nosić. Ławica nie chowa się w zielsku takiej wielkości, ona go nawet nie widzi. Dla niej ta rotala musiałaby zajmować z pół akwarium, a i tak w nią nie wpłyną, bo to by rozbiło ławicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam limnobium rozłogowe, co prawda niezbyt dużo (6 "sadzonek" mających po 5-6 listków), ale to chyba szybko się rozrasta. Mogę wykręcić na próbę jedną świetlówkę na tydzień, żeby sprawdzić jak będą sie wtedy zachowywały ryby, tylko boję się czy taka nagła zmiana w oświetleniu nie spowoduje rozwoju glonów, jak myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...