Jump to content

Gdzie dać bojownika?


Recommended Posts

Aktualnie mam 3 zbiorniki (112L, 45L, 12L) lecz niestety 45 muszę zlikwidować. Pływa w nim mała ławica neona zielonego (10szt.) oraz bojownik. I tu pojawia się problem, bo nie wiem za bardzo co z bojownikiem zrobić. Neonki wpuszczę do ogólnej zupki rybnej w 112L gdzie są: brzanki, gupiki, molinezje, danio, neony oraz zbrojnik niebieski, natomiast w 12L mam troszkę krewetek (3-5 dużych i z 10 malych noworodków) oraz około 5 sztuk małych gupików 1-2 miesięczne. Bojka lepiej wsadzić do 12L, 112L czy może trzymać go w jakimś pojemniczku przez 2 tyg, bo po tym czasie zaaranżuję akwarium 30L. To rozwiązanie na czas wyjazdy na mazury.

Link to comment
Share on other sites

No z tego co ja wyczytałam, to tam krewetki w tych 12 litrach jednak są, więc bojownik do nich jak ci na krewetkach nie zależy.

Te 30-litrowe akwarium do aranżacji już masz (samo szkło)...? Jeśli tak to można tam bojownika dać z samą wodą (z akwarium ogólnego) i filtrem (żeby woda nie zatęchła), upały są to temperatura będzie OK i dwa tygodnie nic mu tam nie będzie. Oczywiście akwarium przykryte, żeby nie wyskoczył.

Jeśli tego akwarium jeszcze nie ma, to nawet zwykły kotnik siatkowy w tym dużym akwarium (112L.) nie będzie złym rozwiązaniem, ważne, żeby parametry wody były OK i temperatura. Kotnik dodatkowo czymś przykryty, żeby bojownik do ogólnego sobie nie wyskoczył.

Bojownik nie jest rybą problemową, na krótki okres czasu można dość "słabe" warunki mu zapewnić.

Najważniejsze to filtracja (żeby nie truł się związkami przemiany materii) i temperatura. Litraż nie ma znaczenia (na czas 2 tygodni)

Edited by maziama
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wrzucisz bojka z 45l do 12l bojek może Ci po prostu paść... bedzie mało pływał i ogólnie będzie niemrawy-wiem bo podobny problem miałem, o krewetki bym się nie martwił, bojek jak zobaczy, że krewetki już są więc nie powinien ich ruszyć, odwrotnie był by problem...- wiem z własnego doświadczenia. ja bym się zastanowił nad oddaniem brzanek i przeniesieniem bojka do dużego baniaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...