Skocz do zawartości

Gdzie dać bojownika?


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie mam 3 zbiorniki (112L, 45L, 12L) lecz niestety 45 muszę zlikwidować. Pływa w nim mała ławica neona zielonego (10szt.) oraz bojownik. I tu pojawia się problem, bo nie wiem za bardzo co z bojownikiem zrobić. Neonki wpuszczę do ogólnej zupki rybnej w 112L gdzie są: brzanki, gupiki, molinezje, danio, neony oraz zbrojnik niebieski, natomiast w 12L mam troszkę krewetek (3-5 dużych i z 10 malych noworodków) oraz około 5 sztuk małych gupików 1-2 miesięczne. Bojka lepiej wsadzić do 12L, 112L czy może trzymać go w jakimś pojemniczku przez 2 tyg, bo po tym czasie zaaranżuję akwarium 30L. To rozwiązanie na czas wyjazdy na mazury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co ja wyczytałam, to tam krewetki w tych 12 litrach jednak są, więc bojownik do nich jak ci na krewetkach nie zależy.

Te 30-litrowe akwarium do aranżacji już masz (samo szkło)...? Jeśli tak to można tam bojownika dać z samą wodą (z akwarium ogólnego) i filtrem (żeby woda nie zatęchła), upały są to temperatura będzie OK i dwa tygodnie nic mu tam nie będzie. Oczywiście akwarium przykryte, żeby nie wyskoczył.

Jeśli tego akwarium jeszcze nie ma, to nawet zwykły kotnik siatkowy w tym dużym akwarium (112L.) nie będzie złym rozwiązaniem, ważne, żeby parametry wody były OK i temperatura. Kotnik dodatkowo czymś przykryty, żeby bojownik do ogólnego sobie nie wyskoczył.

Bojownik nie jest rybą problemową, na krótki okres czasu można dość "słabe" warunki mu zapewnić.

Najważniejsze to filtracja (żeby nie truł się związkami przemiany materii) i temperatura. Litraż nie ma znaczenia (na czas 2 tygodni)

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wrzucisz bojka z 45l do 12l bojek może Ci po prostu paść... bedzie mało pływał i ogólnie będzie niemrawy-wiem bo podobny problem miałem, o krewetki bym się nie martwił, bojek jak zobaczy, że krewetki już są więc nie powinien ich ruszyć, odwrotnie był by problem...- wiem z własnego doświadczenia. ja bym się zastanowił nad oddaniem brzanek i przeniesieniem bojka do dużego baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...