Skocz do zawartości

akwarium 30x30x30 metna wodna


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć .

 

Posiadam akwarium 30x30x30 27l , filtr aquael fan mini , rybki to gupik i 6 szt. neonów zielonych (takie małe) + 1 otosek (skład doradzony w sklepie Kakadu w Warszawie). Na start akwarium stosowałem preparat JBL Denitrol, podłoże to piasek kwarcowy i żwirek 2-4mm  . Cały czas mam biała wodę mimo podmian, taka mleczna, oraz osadza mi się coś takiego na roślinkach,  jak poruszę jest biały pył .Co mogę zrobić ?. Co się dzieje, stan taki mam od około 2 tygodni .

post-17676-0-62689300-1373535856_thumb.jpeg

post-17676-0-11479500-1373535866_thumb.jpeg

Edytowane przez Gagatek
Pisownia .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądał start akwarium? Od razu wpuszczałeś ryby po zastosowaniu JBL Denitrol?

 

Przydałyby się parametry wody - NO2 i NO3. Ale problem dotyczy zapewne źle przeprowadzonego startu akwarium.

Najlepsze wyjście, to restart zbiornika, bo nie wiem, czy tutaj dasz radę to wyprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki zostały wpuszczone po 48h tak jak podawał producent na preparacie może nawet ciut później. Testy które posiadam są to paskowe JBL wiec wychodzi mi że jest ok NO2-0 - biały kolorek i No3 około 0-10 wszystko miesci sie w skali zielonej ok wiec dlatego nie wiem co jest :(

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzyłbym temu, że od zera można wystartować akwarium przy pomocy tego środka w ciągu 48 godzin. To są bakterie (a zapewne pożywka dla nich), które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania zbiornika, ale wlanie ich do akwarium może jedynie przyspieszyć dojrzewanie, a nie zastąpić je całkowicie.

A sprawdzałeś wcześniej parametry wody? Jakie to były wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...