Skocz do zawartości

Pierwsze akwa, pierwsze dylematy ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłam akwarium 160 L (100x40x40). Chciałabym mieć w nim jakieś pielęgniczki typu kakadu czy ramirezki. Czy jest możliwość połączenia kilku rodzajów pielęgniczek np. kakadu, macmasteri, ramireza? Czy mogą być z nimi neonki? Na dnie jest piach..akwarium dość gęsto obsadzone roślinami, kamieniami i korzeniami. Niestety, na razie pracuje w nim filtr ze starego akwarium 60L. I tu następne moje pytanie: Który z filtrów AquaEl TurboFilter będzie dobry? 500,1000,1500 czy 2000? Wiem, że wydajność filtra powinna być trochę wyższa niż pojemność akwarium, ;) ale jestem kompletnym laikiem i takie proste rzeczy mnie strasznie dręczą. Czy jeśli kupię filtr wewnętrzny z wkładem biologicznym, to będzie jeszcze potrzebna jakaś kaskada, albo kubełek?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje 1+3 Kakadu skoro Te Ci się podobają.Do tego coś dennego np.kiryski w ilości co najmniej 6 sztuk , neon innesa w ilości 15.

PawełM nie pisz bzdur , czytaj ze zrozumieniem .Pielęgniczki a pielęgnice to znaczna różnica i te pierwsze mogą być z neonkami.Filtr 1000.

Edytowane przez xtigerx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje 1+3 Kakadu skoro Te Ci się podobają.Do tego coś dennego np.kiryski w ilości co najmniej 6 sztuk , neon innesa w ilości 15.

PawełM nie pisz bzdur , czytaj ze zrozumieniem .Pielęgniczki a pielęgnice to znaczna różnica i te pierwsze mogą być z neonkami.Filtr 1000.

A do nich mogą być ramireza 1+3? Czy nie za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...