Skocz do zawartości

nieprawidłowa filtracja wody


kaczuchex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Przymierzam się do zmiany filtra w moim 60L akwarium. Przyczyną tego jest słaba filtracja obecnego gąbkowego PATmini aqua-szut, tzn do niedawna nie mogłem narzekać ale teraz zauważyłem pływające drobinki które nie są zasysane przez filtr. Mam go ponad pół roku. Moim celem jest uzyskanie klarownej wody. 
I teraz moje pytanie do was, co byście polecili? czy wydajniejsze są filtry wewnętrzne czy zewnętrzne? Zaznacze jeszcze że nastawiam sie w niedalekiej przyszłości na zmiane na 200L...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam cristal profi zewnętrzny ale większy niż e901, tzn. o większym przepływie. Pamiętaj żeby kupić większy niż zalecają, bo producenci podają przepływ i moc filtra bez obciążenia - samej pompy bez wkładów.

 

Np. e901 ma wg producenta 900l/h a w rzeczywistości przy czystych wkładach i wężach wyciąga max. 360l/h. W 96l jest na styk. Mógłby byc mocniejszy.

Edytowane przez tomeksup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kandydatów:

 

-Filtr NCF-800

-AQUAEL filtr MIDIKANI 800

 

jak narazie tylko te wchodzą w gre, nie patrzyłem na tzw chińską taniznę. Lecz też omijałem te górne półki,

co Wy na to?

 

To jest publiczne forum, nie jarmark. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 5.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kandydatów:

 

-Filtr NCF-800

-AQUAEL filtr MIDIKANI 800

 

jak narazie tylko te wchodzą w gre, nie patrzyłem na tzw chińską taniznę. Lecz też omijałem te górne półki,

co Wy na to?

 

To jest publiczne forum, nie jarmark. Mapet

Na też mam ten problem, ale w midikani trzeba dokupywać kosze na wiekszą filtrację.

Ja się zastanawiam nad unimax z aquaela. Ma bardzo dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midikani ma tę zaletę że można go rozbudowywać wraz ze wzrostem potrzeb (większy zbiornik, zwiększanie obsady). No i koszt rozkłada się w czasie co jest milsze dla kieszeni (a i można się pooszukiwać trochę że się mniej wydało na filtr).

Co do unimaxa to tylko mogę potwierdzić te opinie, używam w 112l od ponad dwóch lat 150 i narzekać nie mogę za bardzo (może większy byłby lepszy ale i tak nie jest źle), jakość wykonania, spasowanie, kultura pracy jest na wysokim poziomie. Przy montażu mogą irytować sztywne węże, ale to zabieg nie powtarzany zbyt często więc można przeboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...