Skocz do zawartości

Początek nawożenia


czoczo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam zacząć nawożenie solami mam zamiar kupić taki zestaw:

 

http://allegro.pl/nawoz-duzy-zestaw-mikro-makro-sole-fe-inne-gratisy-i3368078091.html

 

Co o tym sądzicie? ile tego kupić? a może ktoś poleci dobrego sprzedawcę lub stronę?

 

Mój zbiornik:

 

Akwarium: 72L 60*30*40, założone 09.06.2013r.

 

Oświetlenie: standardowa pokrywa, lampa Polamp 15W T8 6500K,oraz Juwel-lite colour T5 24W, 6800K

 

Filtracja: Hanza Aquaristic HJ-611B, wkład gąbka

 

Podłoże: Aqua Substate II+  6kg,  Grys bazaltowy 15kg

 

Rośliny: cabomba, ludwigia repens, cryptocoryne wendtii green, mech (nie wiem jeszcze jaki)

 

Nawożenie: narazie mam aqua art classic oraz carbo, carbo 1ml dziennie, classic 4ml raz w tygodniu przy podmianie

 

Woda:

 

ph - 7,0

no3 - 25,0 mg/l

no2 - 0,0 mg/l

gh - >7od

kh - 6od

cl2 - 0,0 mg/l

 

Obsada: narazie w akwarium żyją 2 slimaki helena, 1 krewetka amano, kilka krewetek red cherry, 12 neonów innesa, 6 otosków.

 

Zaczynaj zdania z wielkiej litery. Ostrzegam ostatni raz, za następny będzie  "bonus". Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo ok. Sole przydadzą się, chociaż do sensownego nawożenia jest ich za mało.

 

Do nawożenia warto kupić testy na no3 i po4. Po co ? Żeby coś wlać musisz wiedzieć ile już tego masz po to, aby utrzymać właściwe relacje no3 do po4. No3 już masz wysoki i nie potrzebujesz dawkować.

 

Wadą mieszanki makro jest to, że masz tam azot i fosfor razem, a ty już azotu nie potrzebujesz. Jak go wyeliminujesz z gotowej mieszanki.

 

Polecam sole.

 

Jeśli chcesz to odezwij się do mnie to pogadamy na skypie i powiem jak stosować sole i to liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...