Skocz do zawartości

[96L][West Africa]


mei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak:
-96L (80x40x30)

 

Technika:
-filtr kaskadowy Penn-Plax CASCADE 100 (jako biolog wypełniony w całości drobnym keramzytem plus oczywiście prefiltr gąbkowy na wlocie)
-pompa wirnikowa Aqua Szut T-Head 750 z gąbką o średnich oczkach (jako mechanik oraz napowietrzacz)
-grzałka 100W

-termometr
-elektroniczny wyłącznik czasowy

Oświetlenie:
1x świetlówka Osram Fluora 18W T8
1x świetlówka daylight 18W T8

Podłoże:
-torf mielony kwaśny
-piasek

Dekoracje:
-ciemne tło zewnętrzne
-korzenie
-kokosy
-otoczaki

Rośliny:
-Anubias barteri
-Anubias barteri nana
-Anubias barteri nana nana
-Bolbitis heudelotii

Obsada:

-1+1 Enigmatochromis lucanusi Fria WF (plus ich młode)
-1+1 Anomalochromis thomasi (plus ich młode)
 

Fotki:

 

xo5n.jpg

 

 

Samiec E.lucanusi:

 

lpcm.jpg

 

 

Samiczka E.lucanusi:

 

t9p6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek jest jedynym podłożem akceptowalnym dla pielęgnic i pielęgniczek ;) A roślin nie nawożę, wystarczy jak ryby narobią :P Zresztą, mam tu chaszcze, które nie mają przecież specjalnych wymagań ^^ W tej chwili przyznam, że ten baniak wygląda trochę gorzej. Jest bardziej zarośnięty i mam krasnorosty. No ale to wszystko dlatego, że skupiłam się na rozmnażaniu moich dzikusów, także staram się nie wkładać łap do baniaka bez potrzeby. No i częste karmienie maluszków daje właśnie takie efekty, że glony rosną, no ale coś za coś :P Fajnie, że baniak się podoba :) Maziama, pokazałam tu też mój drugi baniak, ten troszku większy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek jest o granulacji od 0,1mm do 1,2mm. To kupny piasek do piaskownic z castoramy ;) Podłoże jest mocno przekopywane przez świderki i przez enigmy przed tarłem, także faktycznie jakoś się tak ułożyło, że ta grubsza frakcja jest bardziej od przodu baniaka. Natomiast mogę zaręczyć, że dużo więcej jest piasku o drobniejszym rozmiarze :) Ogólnie we wszystkich moich baniakach mam podobnie, czyli nie jednolita frakcja a taka mieszanka. Wygląda to dużo bardziej naturalnie niż gdybym kupiła np. drobniutki piaseczek wyłącznie 0,1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...