Skocz do zawartości

Wyniki wody Easy test 6 in 1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Właśnie zrobiłem wyniki mam nadzieję że są ok. 
Obsada 6 Neonków. 30 litów( wiem za małe ale nie mam co z nimi zrobić) 

NO3 50 
NO2 0 
GH .14 D 
KH 10D 
PH pomiędzy 7,6 a 8
cl2 0

Edytowane przez kaza2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki sprzedać, wydać cokolwiek. No a co do sedna, to jakie neonki dokładnie? Niemniej jednak każde wymagają niższego pH i niższych twardości. NO3 również zdecydowanie za wysokie. Polecam pilnie podmianę wody i zmiękczenie jej np. wywarem z szyszek olchy, przelanie przez torf lub użyć filtra RO. Ale najlepiej to neony po prostu najszybciej oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie  zauważyłem że kurcze jest wysokie. Na szczęście są to neony diamentowe te mniejsze.

Z ciekawości zobaczę jakie wartości ma normalna moja kranówka.

To na weekendzie idziemy szukać olchy. Te szyszki musza być dojrzałe rozumiem?

 

Wyniki kranówki świeżo nalanej

 

no3 =10

no =0

ch >10

Kg=3

Ph= 7,6

cl2 = 0

Edytowane przez kaza2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebardzo wiem co to neon diamentowy, operuję łacińskimi nazwami ;) Chodzi Ci o Paracheirodon simulans? Ten najmniejszy neonek? Jeśli o niego chodzi, to on wymaga wody o pH max 6,5 i niskich twardościach. Szyszek teraz raczej nie zbierzesz, je się zbiera najlepiej po zimie: suche i opadnięte z drzewa. Teraz to tylko torf mozna dostać, np. w sklepach typu castorama. Torf kwaśny bez dodatków. Tylko to trzeba się pobawić w zrobienie tzw. armatki torfowej i przy każdej podmianie wody jej używać. Nie wiem czy to ma sens bo i tak masz za małe akwarium, także lepiej byłoby oddać i poszukać czegoś może mniej wymagającego na początek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebardzo wiem co to neon diamentowy, operuję łacińskimi nazwami ;) Chodzi Ci o Paracheirodon simulans? Ten najmniejszy neonek?

Tak jest :)

 

Te neonki dostałem i raczej bym się nie chciał ich pozbywać.

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...