Skocz do zawartości

Mały heniek


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy mały heniek da radę w iwagumi przy oświetleniu 15W t8 + LED 2 x 7,2 W EXTRA. Chyba że się nie zmieści to LED 2 x 5,7 W EXTRA. Podłoże to chyba kupię jbl manado 25l + jbl aquabasis 2,5 -5l. Baniak będzie mieć 60x30x40= 72l.

I nawozić będę solami tylko jakimi? Czy PO4, K, Mg i KNO3 wystarczą czy jeszcze coś lub coś nie potrzebne.

Co2 będę miał z bimbrowni chyba, jak dobry zacier zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mały heniek da radę w iwagumi przy oświetleniu 15W t8 + LED 2 x 7,2 W EXTRA. Chyba że się nie zmieści to LED 2 x 5,7 W EXTRA. Podłoże to chyba kupię jbl manado 25l + jbl aquabasis 2,5 -5l. Baniak będzie mieć 60x30x40= 72l. I nawozić będę solami tylko jakimi? Czy PO4, K, Mg i KNO3 wystarczą czy jeszcze coś lub coś nie potrzebne. Co2 będę miał z bimbrowni chyba, jak dobry zacier zrobię.

 

Jak na mnie to powinien, bo w przeliczeniu moc światła powinna sięgać prawie 1W/L. Mam heńka przy samych ledach i rośnie jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mały heniek da radę w iwagumi przy oświetleniu 15W t8 + LED 2 x 7,2 W EXTRA.

 

 

ak na mnie to powinien, bo w przeliczeniu moc światła powinna sięgać prawie 1W/L. Mam heńka przy samych ledach i rośnie jak szalony.

 

 

Mi się wydaje że, to wyjdzie 29,4W/72l to daje jakieś 0,41 W/l . no chyba że, LED liczy się inaczej :D

15W + 2x7,2W = 29,4W

29,4W / 72l = 0,408 W/l

Edytowane przez andy102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nie lubię tego przelicznika. ;)

T8 (biolux 18W - 6500K - 1000lm) to ok 55,55 lm/W

T5 (Sylwania 24W - 6500K - 1900lm) to ok 76,16 lm/W

Tego skromnego wzrostu wydajności w przypadku technologii T5 ten wskaźnik nie uwzględnia. A mógłby. Ale wtedy trzeba by wprowadzać korekty bo okazałoby się że już od 0,3 W/l można mieć w miarę wymagające rośliny. A poza tym wymagałoby to pewnych starań ze strony różnej maści specjalistów od oświetlenia. Bez sensu... tak jak jest jest dobrze, można szybko napisać że 0,3 to za mało na rośliny inne niż anubiasy albo że od 0,5 to trzeba co2 podawać.

Z tymi ledami to ja nie wiem, są za, są przeciw. I czy one faktycznie dają 4 x więcej światła czy to tylko taki "chwyt" ( a w jednym z opisów tych lampek diversy to nawet i 8 x ! ). A tak przy okazji szukania "wydolności" tych ledów trafiłem na taki temat: http://akwarystyczne.info/printthread.php?tid=2705&page=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...