Skocz do zawartości

[250L][Central America]


mei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium bardzo ciekawie i naturalnie wygląda, widać że Mei ma pojęcie co robi :)

Miło poczytać i pooglądać (btw. genialne fotki! ) tym bardziej, że Ameryka Środkowa nie jest zbyt częstym motywem i rzadko pojawia się na forum (zwłaszcza w tak udanej formie :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne akwa :) Zebry przecudne :) Jest kilmat!

To nie są zebry. To Cryptoheros cutteri ;)

 

 

 

Kilka fot jeszcze w ramach spamu:

 

 

Narybek C.cutteri

_XIS2739_1.jpg

 

 

 

_XIS1782_1.jpg

 

 

 

_XIS8445_2.jpg

 

 

 

I może w ramach ciekawostki tarło C.cutteri w fullHD :) (sorki za skopany balans bieli, niestety sprzęt sobie z tym nie radzi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie są zebry. To Cryptoheros cutteri

 

A to przepraszam :) nie doczytałem w postach, a nazwy łacińskie nie zawsze ogarniam :) Tak czy inaczej bardzo fajne rybki :)

 

Jeszcze raz powtórzę zapytanie odnośnie parametór wody w jakiej można trzymać te rybki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dH: 9-20, pH: 7.0-8.0, temperatura: 23-30 °C. Ogólnie jeśli chodzi o C.cutteri, to są to dosyć agresywne ryby, także trzeba mieć to na uwadze jeśli chce się je hodować. Połączenie ich z T.meeki raczej nie będzie możliwe jeśli mamy zwykłe "sklepowe" meeki gdyż dosyć szybko pokolenia hodowlane tracą swoją zadziorność i po prostu nie dadzą sobie rady z agresją C.cutteri. Moje meeki są pokoleniem F1 po dzikusach, także jeszcze instynkt jest, zachowania naturalne i umieją bronic swojego terytorium.

 

 

 

 

Akwarium bardzo ciekawie i naturalnie wygląda, widać że Mei ma pojęcie co robi :)

Miło poczytać i pooglądać (btw. genialne fotki! ) tym bardziej, że Ameryka Środkowa nie jest zbyt częstym motywem i rzadko pojawia się na forum (zwłaszcza w tak udanej formie :) ).

To mnie ciągle zadziwia, że tak mało ludzi robi biotop Ameryki Środkowej. Jest to niemal idealny biotop dla polskich akwarystów ze względu na wymagania jeśli chodzi o parametry wody. Przecież taką wodę jak trzeba, to praktycznie wszędzie mamy w kranach :) Do tego ryby z CA są mega kolorowe, ciekawe i jest sporo możliwości. Tzn. ja tłumaczę sobie to trochę tak, że te ryby są zbyt mało "promowane" a do tego niestety ale baniak dla jednej pary ryb musi mieć minimum 80cm długości. No i do tego dochodzi brak ryb tzw. towarzyszących, czyli nie ma czegoś takiego, że oprócz pielęgnic nawpuszczamy sobie stado neonków i kilka zbrojników. Tu jedynie z ryb towarzyszących można wpuścić mieczyki czy molinezje. Co do mieczyków, to oczywiście ja proponuję najpiękniejszą formę, czyli mieczyki zielone:) Oto moje:

 

_XIS1800_1.jpg

 

 

_XIS1817_1.jpg

 

 

_XIS1829_1.jpg

Edytowane przez mei
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wielki korzeń po prostu świetny. Całe akwarium też prezentuje się naprawdę super. A  czym świecisz, że światło pada tak wyraźnie w dwóch miejscach a nie na całości ? Szkoda, że mam tylko 112l i nie mogę sobie pozwolić na ten biotop, bo patrząc na Twoje akwarium aż zielenieje z zazdrości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dH: 9-20, pH: 7.0-8.0, temperatura: 23-30 °C

Człowiek czyta, szuka, grzebie, zastanawia się... a tu się okazuje, że są tak fajne ryby do praktycznie "kranowej" wody :) i tu wychodzi moje lamerstwo :)mei zaskoczyłaś mnie tą informacją za co Ci bardzo dziękuję  :) Jak będę kiedyś zakładał większe akwa niż moja dotychczasowa kostka to na bank wezmę ten biotop pod uwagę  :) Zaczynam studiowanie Ameryki Środkowej w takim razie :)

 

mei czy jest jakiś rodzaj kirysków, który pochodzi/nadaje się do tego biotopu? Uwielbiam te ryby i nie wyobrażam sobie akwa bez nich :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium, piękne ryby. W takim środowisku nawet mieczyki czerwone by nie szpeciły, a zielone to już w ogóle cudo.

Gratuluję i Tobie, i Pleyowi (korzeń był strzałem w dziesiątkę). Myślisz, że jak go poproszę, to do Bydgoszczy też przyjedzie? ;)

Jak mu dobrze zapłacisz to być może przyjedzie :D:P Nie no, my z Pleyem się przyjaźnimy od lat i się tak odwiedzamy co jakiś czas :)

 

 

 

Ten wielki korzeń po prostu świetny. Całe akwarium też prezentuje się naprawdę super. A  czym świecisz, że światło pada tak wyraźnie w dwóch miejscach a nie na całości ? Szkoda, że mam tylko 112l i nie mogę sobie pozwolić na ten biotop, bo patrząc na Twoje akwarium aż zielenieje z zazdrości :)

Pisałam wcześniej, że dla jednej pary nada się baniak 80cm szeroki a tyle chyba ma standardowe 112L? Do takiego szkła można już wsadzić np. Cryptoheros sp. 'honduras red point' lub Cryptoheros nanoluteus. Baniak oświetlam w tej chwili dwoma naświetlaczami LED 10W ale gdybym miała coś polecić to lepsze są żarówki LED np na GU10.

 

Człowiek czyta, szuka, grzebie, zastanawia się... a tu się okazuje, że są tak fajne ryby do praktycznie "kranowej" wody :) i tu wychodzi moje lamerstwo :)mei zaskoczyłaś mnie tą informacją za co Ci bardzo dziękuję  :) Jak będę kiedyś zakładał większe akwa niż moja dotychczasowa kostka to na bank wezmę ten biotop pod uwagę  :) Zaczynam studiowanie Ameryki Środkowej w takim razie :)

 

mei czy jest jakiś rodzaj kirysków, który pochodzi/nadaje się do tego biotopu? Uwielbiam te ryby i nie wyobrażam sobie akwa bez nich :)

Kirysków nie ma żadnych ani nic podobnego niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...