Skocz do zawartości

Brzaki lub gurami w 50l?


charlie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie>

Zamierzam (po dwóch latach) znów zalać baniak. Wiem że 50l to raczej kałuża, ale chciałbym tam trzymać coś innego niż powszechnie trzymane np bojek + razbory + otoski.

Pomyślałem o jakichś brzankach lub gurami, mam dobrze zaopatrzony sklep pod nosem i wybór jest ogromny, ale jak postępuję w sposób: szukam ryby -> szukam info o wymaganiach, to idzie zgłupieć, jedni piszą że na. sumatrzańska w 50l ok, inni że min.100l.

Powie ktoś czy w takim akwa mogą zamieszkiwać któreś z w/w gatunków? Jeśli tak to w jakiej konfiguracji i ew. z jakimi współlokatorami.

 

Przy okazji:

Czy na dno takiego baniaka nadaje się coś poza otoskiem/kiryskiem panda?

 

Z góry dzięki za poświęcony czas

 

P.S oczywiście chodziło mi o Brzanki, ale bateria w klawiaturze słaba

Edytowane przez charlie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A myślałeś o krewetkach w holendrskim??  

 

No właśnie coraz bardziej skłaniam się w tą stronę, chociaż chciałbym tam wpuścić jakieś rybki. Myślałem nad stadem otosków, jak będzie ich kilka to będą fajnie wyglądać, no i nie są agresywne w stosunku do krewetek. Para ramirez też by mi się podobała, ale akwa pewno za ciasne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam od kilku dni o ramirezach i wychodzi na to że jednak akwa spełnia warunki... hmm może ktoś bardziej doświadczony coś doradzi, w sumie nie chcę zbyt wielu ryb, stado otosków 8-10 szt to trochę dużo, tu mają dominować krewetki a inne "życie" to raczej drugi plan, właśnie dla tego parka pielęgniczek odpowiadała by mi bardzo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie neony, tylko np bystrzyki amandy? Mniejsze jeszcze od neonów, można by się może pokusić o stadko 15 sztuk?
No i z krewetkami łatwiej będzie je połączyć z racji na rozmiary (amandy nie powinny przekroczyć 2-2,5cm).

Ja mam od niedawna właśnie bystrzyki amandy i widzę jak ładnie się prezentują w akwa z ciemnym podłożem i tłem (dla krewetek też taki ciemny aranż bardzo pasuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okropny mętlik w głowie, chyba zaczekam z wyborem obsady aż baniak dojrzeje i zarośnie, jak będzie mocno obsadzony roślinnością z dużą ilością kryjówek to myślę że zostanę przy ramirezach i krewetkach, może całej młodzieży nie wybiją a będą naturalnym regulatorem liczebności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z góry przepraszam że ciągnę wątek, ale nie widzę sensu robić nowego.

Tytuł Brzanki lub Gurami w 50l spowodowany był poszukiwaniem innej obsady niż Bojownik, Neony, Otoski itp. które jak mantra powtarzane są przez forumowiczów proponujących obsady w podobnym litrażu.

 

Przypadkiem przeglądając galerię spotkałem się z kilkoma baniakami które zamieszkiwały Muszlowce. Jako że większe akwa które nie dawno zamówiłem dojechało uszkodzone, ale to historia na inny temat, postanowiłem zająć się w końcu moim skromnym baniaczkiem. Obecnie zbieram informację na temat muszlowców, dokładniej to jakie i w jakiej ilości mógłbym wpuścić do mojego akwa (48cm x 30cm X 50cm) jakie parametry musi mieć woda itp. 

 

Przepraszam że tak mieszam, ale sami wiecie że ciężko w tak małym baniaku sensowną obsadę dobrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...