Skocz do zawartości

Czy ryby zjadają krewetki?


love_gr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno kupiłam krewetki małe. Babaulti i Red Cherry. Obie były wielkości ok. 1-1,5 cm. max 2 cm. Dziś kupiłam ryby:

-12 Gupików

-12 Platek

- 4 Mieczyki

- 4 Molinezje

Krewetek nie widzę. Czy jest możliwe, żeby ryby zjadły krewetki?

 

Dosypywałam żwirku. Wiec mogłam przytrzasnąć krewetki, ale wątpię, bo by odpłynęły...

Nie wiem, co z moimi krewetkami! Miało być ich 20, ale naliczyłam 12, jak je wpuszczałam do wody-oczywiście mogłam się pomylić. Teraz nie widzę ani jednej. Niestety sa one przezroczyste. Koloru podłoża, dlatego są mało widoczne :( i takie maleńkie...

Czy ryby mogły je zjeść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też początkowo nie doceniłam krewetek, jeśli chodzi o umiejętność ukrywania się..

W moim 20l baniaku jest ich 10, a cały czas wiadać 3, 4.. rzadkością jest 5. Ryby raczej ich nie zjedzą.

Poczekaj jakiś czas, albo wrzuć coś do wszamania, powinny się pokazać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób uważa, że np. bocje wspaniałe jedzą krewetki? hmm, może red cherry czy mniejsze tak ale moich 15 amanek żadna z moich 5 bocji (w sumie tyle się przewinęło przez zbiornik) nigdy nie ruszyła

 

co do innych rybek: z autopsji mogę stwierdzić że skalary czy pielęgniczki np. ramirezy krewetek amano nie zjadają

jezeli chodzi o red cherry to już nie mam takiej pewności, gdyż w tym momencie mam same krewetki rc i kosiarki a rc na razie nie ubywa, ale z innymi rybami już mogłoby być inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorosłych rc może nie jedzą, ale co do maluchów, to z całą pewnością traktują je jak plankton. Niekoniecznie muszą na nie jakoś specjalnie polować, ale jak się coś nawinie to dlaczego miałyby nie chapnąć?

 

Amano są duże, więc to zupełnie inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...