Skocz do zawartości

Zdychające neony innesa


Remek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium mam od nie dawna i pierwsze rybki które kupiłem to neony i nic sie z nimi nie działo lecz we wtorek 02.07.2013 kupiłem 5 neonków i w środe zdechł mi pierwszy potem znalazłem następnego i trzeci sie dziwnie zachwuje.

54l 

11x neon innesa teraz 9, 3 gupiki i jeden malutki w kotniku, 1 mały glonojad, 2 pielęgniczki ramireza

Filtr tetra tec ex 600.

post-17265-0-30301400-1373018723_thumb.jpg

post-17265-0-97566700-1373018743_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam od nie dawna i pierwsze rybki które kupiłem to neony i nic sie z nimi nie działo lecz we wtorek 02.07.2013 kupiłem 5 neonków i w środe zdechł mi pierwszy potem znalazłem następnego i trzeci sie dziwnie zachwuje.

54l 

11x neon innesa teraz 9, 3 gupiki i jeden malutki w kotniku, 1 mały glonojad, 2 pielęgniczki ramireza

Filtr tetra tec ex 600.

Kiedy akwarium dokładnie było zalane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie jest specjalnie duże. Wrzuciłeś sporo ryb od razu i mógł pojawić się amoniak. Ile masz cm podłoża i jakie? Dużo masz roślin? Jak natleiasz wodę?

 

1,5 - 2 cm mam napowietrzacz AIR-2000

 

 

Edit:

 

Podaj podstawowe parametry akwarium:

-54l 1,5 miesiąca

- 8neonów, 4 gupiki, 1 mały glonojad i 2 pielęgniczki ramireza

-oświetlenie, filtracja, ogrzewanie

- 7,5 Ph temperatura 25 stopni lesz teraz jest goraco i bez grzałki jest 26 :(

-gałęzatka kulista i cryptocoryna petchii

 

-nie używam żadnej chemii

 

 

Luna: Regulamin 6.2. - Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Edytowane przez Luna
Regulamin 6.2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zrobić zdjęcie zbiornika ? Przydałyby się jeszcze wyniki GH i KH. Nie sądzę, że przyczyną zgonów jest zbyt wysoka temperatura, bo śmiertelną granicą jest 30 stopni, a u mnie przy 26 neony zachowują się całkiem normalnie. Może przyczyną zgonów jest duża zawartość pierwiastków toksycznych, ale to tylko moje domniemania.

Edytowane przez Kamil123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najpierw kupiłem 6 neonów i 4 gupiki. Jedna gupiczka urodziła tą rybką (?) i wpłynęła do tej rury wylotowej co jest widoczna na zdjęciu i się udusiła, a teraz dokupiłem 5 neonków, glonojada, i ramirezki. Dwa dni po kupnie zdechły już 3 neony, nie wiem czy to te stare czy nowe. Niestety nie mam tych innych testów.
http://forum.superakwarium.pl/uploads/gallery/album_24/gallery_17265_24_400638.jpg


54l.
Zbiornik został założony 1,5 miesiąca temu i dojrzewał 10 dni.
Filtr tetra tec ex 600 i jest włączony przez 12 godzin.
8 nenów innesa,mały glonojad, 4 gupiki, 2 ramirezki.

Gałęzatka kulista i cryptoryna petchii.
Napowietrzacz Air-2000 i grzałka z termostatem.
Nie stosuję nawozów.
ph 7,5
Zwykle mam 25 stopni lecz teraz jest gorąco i bez grzałki jest 26 stopni.



Luna: Połączyłam oba wątki, gdyż dotyczą tego samego zbiornika.

 

 

Teraz ramirezka zdechła podejrzewam że w sklepie coś było albo nagła zmiana akwarium się przyczyniła do zdychania. Podczas przewozy ryb było gorąco i duszno to też mogło źle zadziłać. 

Edytowane przez Remek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączasz filtr na noc to bakterie nitryfikacyjne, które żyją głównie w podłożu nie mają tlenu i giną co może być powodem podwyższenia amoniaku bądź NO2. Mało roślin również powoduję, że azotu jest za dużo.

Po dodaniu 10 ryb "skoczył" poziom amoniaki i rybki się zatruły.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...