Skocz do zawartości

Marniejące rośliny


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam akwa 250l. Założone zostało rok temu.Filtr zewnętrzny Fluval 305,grzałka z termostatem,podłoże aqua substrateII na to drobny żwir nie pamiętam jakiej granulacji.CO2 z bimbrowni.Oświelenie 4x 39W T5 Świeci 10godz.

testy wody

ph-7,6

PO4-2

NO3-10

Rośliny;

Limnophilia sesiliflora,Bacopa Crenata Ludwigia,Lotos,Echinodorus major,Cryptokoryna brown i green,Staurogyne repens,mech reszty nie pamiętam nazw.Problem polega na tym ,że limnophilia po przesadzeniu karłowacieje rosnie do góry ale jej liscie są bardzo drobne.Echinodorus miał być wielki a od roku jest malutki cały czas przy ziemi.To samo dotyczy lotosa przesadziłam go i od tej pory wypuszcza liście ale bardzo małe niektóre z nich się rozpuszczają tzn.jakby gniły.Mam też problem z wodą tzn,na jej powierzchni pojawiło się coś takiego jak powstaje na kałuży jak dostanie się do niej benzyna.Co może być przyczyną tego zjawiska?.Mam też krasnorosty miałam też nitki ale znikły po dodaniu preparatu na glony Algofin.Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.Myślałam o dokupieniu filtra wewnętrznego może to pomoże na krasnorosty?

 

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam o dokupieniu filtra wewnętrznego może to pomoże na krasnorosty?

Powinno pomóc. 305-tka jest trochę za mała na  250 L.

CO2 z bimbrowni nie wiele pomaga w tak dużym akwarium, ale lepszy rydz jak nic...

Co do lotosa to po przesadzeniu może być tak uśpiony przez dłuższy czas.

A jak wygląda sprawa z podmianami i nawożeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pomóc. 305-tka jest trochę za mała na  250 L.

CO2 z bimbrowni nie wiele pomaga w tak dużym akwarium, ale lepszy rydz jak nic...

Co do lotosa to po przesadzeniu może być tak uśpiony przez dłuższy czas.

A jak wygląda sprawa z podmianami i nawożeniem?

Wodę podmieniam co 2tygodnie jakieś 70l.Nawoże solami każdy rozrobiony oddzielnie.Potas 18mg na tydzień,NO3-10mg na tydzień,PO4-1mg na tydzień choć teraz wychodzi 2mg,magnez 5mg na tydzień.Co do filtra wewnętrznego to ma być do akwa 250l czy może być mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...