Skocz do zawartości

Z czego zrobić przegródkę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Planuję restart akwarium i mam pewien problem. Chciałam posadzić na pierwszym planie małego heńka a zaraz za nim sagitaria subulata. Aktualnie sagitaria rośnie jak chce po całym zbiorniku i średnio raz na tydzień z podłoża w różnych częściach baniaka wyrastają 3 nowe roślinki. Zastanawiam się czy da się czymś odgrodzić podłoże w tym miejscu w którym ona ma rosnąć żeby nie rozprzestrzeniła się znowu po całym akwa, a wyrywanie roślinek nie wchodzi w grę ponieważ całe podłoże się zrusza i strasznie brudzi wodę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w stylu grubej sztywnej folii, np takiej do oczka wodnego powinno zdać egzamin. Piszę 'coś w stylu' bo nikt Ci paska półmetrowego nie sprzeda ;) Może taka sztywna plastikowa fala stosowana w ogrodnictwie właśnie do odgradzania, np. trawy od grządki czy kostki brukowej.

 

Syf podnosić się będzie tak czy inaczej, jeśli nie zrobią Ci go ryby denne to poderwiesz go przy odmulaniu. Wiecznie krystaliczna woda to mrzonka...

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dzisiaj restart jednego z baniaków i specjalnie dla Ciebie sfociłem jak ja sadziłem sagittarię.

 

Pojemnik spożywczy, wymiary jakieś 20x15x5h i weszło mi w niego 30sadzonek sagitki, do tego włożyłem na wys 2cm 6 kulek g-t. co ok.5cm.

 

DSCF6037J_nnrxprx.JPG

 

No i w akwa, zostawiłem trochę odkrytego, żebyś widział ile podłoża sypnąłem.

Z przodu będzie jeszcze przed tym pojemnikiem marsilea i po bokach oraz z tyłu inne rośliny.

 

DSCF6042J_nnrxpxe.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...