Skocz do zawartości

Uszkodzony róg akwarium


SiwyRox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie dostałem uszkodzone akwarium o pojemoności 450l. Czy ktoś naprawiał takie zbiorniki? Może jakieś pomysły/sugestie? Nie piszcie tylko "kup nowe a te wyrzuc" ;p.

Mój pomysł jest taki: kupić akwarium kwadrat 30/30/30 o grubos........

 

 

 

Dokończ zdanie. Chyba zjadło Ci końcówkę :)

DM

Edytowane przez damilio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innej metody?? Taka wymianka wyniesie tyle co nowe akwa, bo niestety inne ścianki tez oberwały tylko tego na zdjęciu nie widać. To z tym wklejeniem w środek kwadratu nie zda egzaminu?? Ćiśnienie przejmie to male akwa (tak mi się wydaje)

 

 

 

Zdania zaczynamy wielką literą. A i pamiętaj, że komputer to inteligentne bydle. Umie zrobić "ś" "ę" "ć" :)

DM

Edytowane przez damilio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie idzie to naprawić wklejając nowe szyby od środka, ale musi być spełniony jeden ważny warunek - od pęknięcia nie może iść żadna głębsza rysa.

Nie wiem czy wyraziłem się jasno, ale ogólnie chodzi o to, że jeżeli od pęknięcia będą szły rysy, to pod wpływem naprężeń mogą pójść dalej- a co za tym idzie - szyba może pęknąć.

1uwq.png
 

 


Ale wiesz co? To tak naprawdę jest spore teoretyzowanie. Ja pomagałem w naprawie podobego ubytku w 160cm baniaku i stoi on po dziś dzień, ale jak zachowa się Twoje szkło? Nie mogę Ci dać gwarancji.

Powiem jedno - gdyby to był mój zbiornik, to poszukałbym najtańszego szklarza w mieście, kupił szybę bez szlifowania (szlifowanie jest drogie bo zazwyczaj jest liczone od mb, a w przypadku takiego baniaka pare metrów się uzbiera), samemu zeszlifował (ręczna, nie za trudna i co najwazniejsze - darmowa robota) i poprosił kogoś o pomoc w sklejeniu baniaka na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym zeszlifować? Papierem ściernym? Jeśli tak to jaka gramatura? A co do ucięcia szkła chyba moge użyć maszynki do cięcia glazury bo mam porządną.

 

P.S. Dobrze panie Moderatorze teraz? Wyjaśnijmy sobie jedno - to nie forum języka polskiego a od wciskania "alta/shifta" bolą mnie palce bo owe przyciki na klawiaturze nie są wyrobione lol. Czy juz nie ma normalnych forów gdzie moderator zajmuje sie rzeczami waznymi a nie błachostkami? Domyśłam sie że to z nudów no ale cóż ja poradzę moze polecę jakies hobby np akwarystykę. Nie pisze tego złośliwie ale mówię co myślę znaczy piszę. Taki morał na koniec dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym zeszlifować? Papierem ściernym? Jeśli tak to jaka gramatura? A co do ucięcia szkła chyba moge użyć maszynki do cięcia glazury bo mam porządną.

 

P.S. Dobrze panie Moderatorze teraz? Wyjaśnijmy sobie jedno - to nie forum języka polskiego a od wciskania "alta/shifta" bolą mnie palce bo owe przyciki na klawiaturze nie są wyrobione lol. Czy juz nie ma normalnych forów gdzie moderator zajmuje sie rzeczami waznymi a nie błachostkami? Domyśłam sie że to z nudów no ale cóż ja poradzę moze polecę jakies hobby np akwarystykę. Nie pisze tego złośliwie ale mówię co myślę znaczy piszę. Taki morał na koniec dnia ;)

Morał na koniec dnia taki, że rejestrując się akceptowałeś regulamin, w którym między innymi jest coś na temat pisowni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, kup nowe.

 

Chyba nie zdajesz sobie sprawy co to za ciężar i naprężenia na dolnej części szyb frontowej i tylnej. Coś mi się wydaje, że chciałeś przyoszczędzić na zbiorniku a tu możesz się mocno rozczarować.

 

Anyway, powodzenia.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe z tego co to za naprężenia. Tak chciałem przyoszczędzić to chyba oczywiste. Ale po rozklejeniu całego akwa, odcięciu uszkodzonych fragmentów i wstawieniu 1 szyby bocznej ktora po przycieciu nie nadawalaby sie do ponownego wstawienia miałoby już sens teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to szyba boczna to może nie będzie takie kosztowne, jak chcesz to próbuj. Albo raczej szklarz niech próbuje. Chociaż na tym zdjęciu dno również wygląda na uszkodzone, czy to odbicie? Nie wiem, prawdę znasz tylko Ty :)

Jeśli byłoby to mniejsze akwarium, takie 112l to może bym się zdecydował na naprawę we własnym zakresie, ale pół metra wody to już nie przelewki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...