Skocz do zawartości

Fotka chorego mieczyka


sseledynka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu tego, co mieczyk ma przy płetwie grzbietowej.Około tygodnia temu była biała plama, wskazywało to na zaczepki gupika, który notorycznie gnębi mieczyka:( Były kąpiele w fromisolu, ale bez efektów, teraz rybka jest w osobnym akwarium i moczy się w fromisolu, jego stan nie poprawia się od trzech dni, powstał na tej plamie dosyć widoczny nalot,może źle go leczę ? Stan jest coraz gorszy i nie wiem jak postępować a przede wszystkim czym leczyć, no i co to jest właściwie ? :(

post-17737-0-38772800-1372784635_thumb.jpg

post-17737-0-65899500-1372784643_thumb.jpg

post-17737-0-70055500-1372784649_thumb.jpg

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba rozpoczęła się w zbiorniku 112l ( 2 mieczyki,4 gupiki,4 otoski,3 bocje,2 molinezje). Od samego początku czyli jakiś 3 tygodnie gupiki atakowały mieczyka i nie dawały mu żyć,początkowo myślałam że to ich sprawka czyli małe obtarcie ale z każdym dniem biała plamka się powiększała więc rozpoczęłam krótkie kąpiele 2 razy dziennie po 15 minut  formisolu jednak nie było poprawy więc wczoraj kupiłam osobny zbiornik i go tam przeniosłam ( akwarium 25l i dodałam 2,5ml formisolu i w tym teraz pływa.Ten kożuszek na plamce pojawił sie jakoś 3 dni temu.Jak do tej pory leczenie któtkimi kąpielami od tygodnia teraz ciągłe moczenie od wczoraj i nic się nie dzieje bez poprawy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dawki stosowałaś przy kąpielach krótkotrwałych?

Jeśli takie same jak przy leczeniu ogólnym (nie znalazłam dawek na leczenie krótkotrwałe) możliwe, że stężenie leku było za słabe i nie wyleczyło pleśniawki, a dodatkowo nastąpiło zakażenie bakteryjne wtórne i mamy do czynienia z fleksibakteriozą. Ale to tylko przypuszczenia.

Podnieś temperaturę w tym "szpitaliku" do 27*C (chociaż przy tych upałach pewnie masz więcej ;), więc grzałka potrzebna tylko po to, żeby temperatura nie spadła poniżej tej wartości). Zaczekaj jeszcze 2-3 dni i zobacz czy coś się zmieni. Jeśli w tym czasie mieczyk zacznie się podejrzanie zachowywać (leżenie na dnie, nie przyjmowanie pokarmu) nie czekaj tylko zmień lek na akryflawinę (Tropical Healthosan), leczenie przy zgaszonym świetle (bez światła słonecznego, a więc zbiornik w ciemnym miejscu). Najpierw jednak wymień wodę na nową (odlaną z głównego akwarium)

Jeśli jednak w ciągu tych 2-3 dni (leczenia Formisolem) zobaczysz poprawę, to podmień 50% wody (użyj wody z akwarium ogólnego, nie kranówki) i wlej jeszcze raz taką samą dawkę Formisolu. 

Oczywiście wodę filtrujesz, mam nadzieję?

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...