Skocz do zawartości

Domownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzątanie !!!

 

Zaczynamy:

 


mbfz.jpg
 

sn3s.jpg
 
Delikatnie... czasem w filtrze są żywe krewetki.
 

h9u5.jpg
 

od7g.jpg
 

oia4.jpg
 
Jednak nie tym razem. Shrimp protector działa jak należy.
 

hk74.jpg
 
Czas pobrudzić rączki.
 

y7j5.jpg
 

h6k7.jpg
 

rg2b.jpg
 
Sprawdzamy stan bio wkładów 
 

7r7k.jpg
 

xt02.jpg
 
Micromek i ceramika były szorstkie . Według mnie, podkreślam według mnie , dopóki nie są pokryte śluzem i wyczuwalnie śliskie nie ma potrzeby wymieniać, zwłaszcza w tak małym zbiorniku.
 
Symec
 

9l6z.jpg
 

qdtl.jpg
 
Zamykamy 
 

xsim.jpg
 
Zalewamy
 

zjm0.JPG
 
Zabieramy :)
 

n251.jpg
 
 
 

 

Przy okazji wyczyściłem szklany wlot , niezły hardcore jeżeli nie ma się czyścidła (jak ja)  , zdjęcia nie zamieszczę bo po prostu teraz w ogóle go nie widać w wodzie xD

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He specjalnie nie napisałem wcześniej żeby zobaczyć kto mnie pierwszy zlinczuje za wodę :)

 

Wodę mam ze studni głębinowej idealne parametry zero chloru i prawie zero azotu jedyne co to dość bogata w żelazo :)

 

Gdybym mieszkał w mieście nigdy bym tak nie zrobił :)

Edytowane przez Domownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładów biologicznych nie płukałem :) tylko wymieniłem watę i wypłukałem gąbkę która spełnia rolę zabezpieczenia przed wciągnięciem waty do pompy :)

 

operacja była konieczna ponieważ ostatni raz robiłem to rok temu i filtr stracił sporo mocy , dlatego też nie rozpuszczał mi się gaz w reaktorze :) teraz jest cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rozwiązanie które przerabiałem i stosuję w innym akwarium z powodzeniem . Jednak to stoi bardzo blisko ściany a na wężach jest mnóstwo sprzętu wyciągnięcie rurki wlotowej to dla mnie nie lada wyzwanie a z doświadczenia wiem że gąbkę prefiltrową trzeba dość często czyścić . Taką operację jak dziś wykonuję raz na rok a ilość wkładów biologicznych jak na 54l pozwala mi spać spokojnie w przekonaniu że nawet jeżeli niechcący uśmiercę połowę flory to i tak mam jej 3 razy więcej niż potrzebuję żeby stało stabilnie. Niemniej doceniam troskę o tą bandę krewetek :) I zapytam czy poleciłbyś mi jakąś rybkę/rybki bo troszkę nudno się robi :)

 

Światło : 4x 24w = 96w t5 + odbłyśniki - 1,7 w/l netto 1,95 w/l brutto obecnie 12h docelowo 9/8 h

NO3: 10mg/l

PO4: 0,5 mg/l

Fe: 0,5 mg/l

Ph: 6,5 (ten test chyba oszukuje wydaje mi się że jest niższe )

Co2: 2 bąbelki na sec (nie potrafię przeliczyć na ppt) 

Edytowane przez Domownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

 

Niestety Pogestemon erectus nie wytrzymał mocnego przycięcia i padł , wpadłem więc na pomysł małej zmiany  w roślinności i tak miejsce Pogestemona zajęła Ludwigia repens natomiast Alternantherę, Blyxa japonica.

 

Ciekawi mnie dlaczego Blyxa szybko zmieniła kolor z zielonej na czerwoną.

 

Dodatkowo zebrałem się w sobie żeby w końcu przykleić czarną taśmę u szczytu szyb. 

 

gf0z.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...