Skocz do zawartości

Domownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie :)

 

Jako że ostatni projekt Little Green Scape umarł śmircią naturalna przedstawiam wam aranżację którą zawsze chciałem zrobić. Jednak wciąż chyba brakuje mi doświadczenia i wiedzy więc zwracam się głównie do was doświadczeni koledzy akwaryści o konstruktywną krytykę i pomoc w realizacji celu :)

 

 

Info:

 

Zbiornik: 60x30 (54l) float
Filtracja: Mini Kani 120 (bio ceramika-micromec-symec-gąbka)
Podłoże: ADA New Amazonia ( 2 letnia dowożona tabletkami aqua artu  )
Ogrzewanie: 200w grzałka przepływowa z elektronicznym termostatem
Nawożenie: Pełna gama PG zamiennie z easy life , CO2 (butla 2kg) reaktor z filtra na rurowego
Oświetlenie: 4x 24w (sylvania grolux +aquastar+ aqua nova + aqua nova) 12/24
Temp: 24c

Parametry wody:

NO3: 30
NO2: 0
PO4: 1,0

Fe: 1,0

GH: ok 7
KH: 6
PH: 7,0
Cl: 0

 

Flora: Eleocharis Parvula, Alternanthera Rosaefolia

Fauna: niekreślona liczebnie populacja Krewetek babaulti + kilka amano

 

 

 

 

Martwi mnie trochę fakt że mam wysokie PH od kiedy zrobiłem reaktor CO2 zamiast zwykłego spieku w akwarium. Wcześniej miałem ok 6,3 teraz równo 7.0 wcześniej podawałem 1b/s teraz 2 nawet 3 b/s 

 

 

 

 

esf5.jpg
 

 

No i główny problem :( dziury w liściach i zieleniejąca Alternanthera .

 

Jak widać na zdjęciach nowe listki mają odpowiedni kształt i kolor potem jak dorosną do ok 3-4 cm zaczynają tracić kolor i dziurawić się .

 

 

m46x.jpg
 

 

gx8x.jpg
 

 

lt8l.jpg
 

 

 

 

 

Edytowane przez Domownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o proporcje no3 do po4 w stosunku 10:1 i utrzymuj żelazo na poziomie 0,4 mg/l.

Opierając się wyłącznie na testach kropelkowych.

Widzę od groma glonów na rogach akwarium nieudolnie wyczyszczonych szyb przed zdjęciem, wcześniej to chyba niezła masakra była :lol:.

Się napracowałeś przed zdjęciem, szacun :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo świecisz i strasznie wielką mocą, 2x24W 10h na dobę spokojnie wystarczy. Pamiętaj że im więcej światła tym trudniej zapanować nad glonami.

Co to znaczy że nawozisz zamiennie PG z EL?

 

Wysyłane z mojego MT15i za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez beny_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 NO3 zbijam regularnie tyle ile mogę podając fosfor w ilości ok 2 ml / doba ale przez rozkładające się liście ciągle jest wysoko. Zielenice na szybach to efekt dużego światłą i tak będzie zawsze oraz  tego że od startu czyli trochę ponad miesiąc nie czyściłem bo nie nie było takiej potrzeby ... po prostu skończyła mi się żyletka dlatego jest tak niedokładnie.

 

Ada nie jest nowa tylko 2 letnia dlatego dowoziłem pod alteranthere kapsułkami aqua artu.

 

Wymiennie planta garnier z easy life  a dokładniej ich żelazo obecnie od 2 tygodni zacząłem stosować żelazo easy life

 

Generalnie proporcje nawożenia zdają się być dobre

 

NO3 : nie podaje

PO4: 2 ml / doba ( Easy Life)

K+ : 2 ml / doba Planta Garnier ( Aqua Art)

Fe: 2 ml /doba (Easy Life)

 

Mam jeszcze micro Planta Garnier ale nie podaje bo nawet po 1 ml zaraz jest masakra na szybach, zielono jak w szmaragdowym grodzie.

 

Fakt zdjęcie nie za piękne ale na ładne zdjęcia przyjdzie czas jak rośliny będą dobrze wyglądać .

 

 

Osobiście wydaje mi się  że problem nie leży w proporcji NO:PO tylko w braku jakiegoś szybko przyswajalnego micro ponieważ liście wyrastają w dobrym kolorze i kształcie który tracą z czasem . Może za mało K+ ??

 

Może powinienem teraz wszystko przyciąć do samego dna i pozwolić odrosnąć ponieważ roślinka pochodzi z hodowli invitro z żelu ??

Edytowane przez Domownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Fajny kożuch białkowy.

Polecam skimmer.

 

Zwłaszcza ze szklanym odpływem, gdzie przy 48 W  podaje  dość spore ilości co2 przepuszczane przez reaktor uzyskując niezadowalający poziom nasycenia dwutlenkiem węgla.

 

Poza tym lobię mój kożuch ... jest smaczny .

Piękne akwarium, piękny widoczek posiadasz w domu :> Z tyłu pogostemon erectus? 

 

Dokładnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że woda nie rozpuszcza dostatecznej ilości gazu oznacza, że powinienieś obniżyć temperaturę i zastosować większy reaktor.

 

Rozpuszczalność gazu rośnie wraz z:

-obniżeniem temperatury,

-spowolnieniem strugi cieczy

-zwiększeniem ciśnienia

 

Idealny reaktor ma maksymalną powierzchnię gaz-woda, może nawet w tym miejscu wodę schładzać. Dlatego warto przy większych instalacjach zastanawiać się nad osobnym wężem z pompą do reaktora CO2, który należy ułożyć tak, żeby obniżał temperaturę i dopiero przed samym wlotem do akwarium zalożyć możliwie największy reaktor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akwa apokalipsa. 

 

Przed przycinaniem :

yebf.jpg

 

Świeżo po przycinaniu

5ga4.jpg

 

 

Chciałem zrobić "soft reset" wiec przyciąłem wszystko do samych kłączy na modłę japońską . Mam nadzieję że do świat zdąży trawa odbić .

 

Wszystkie rośliny mam do oddania we Wrocławiu jakby ktoś był zainteresowany można tym obsadzić co najmniej kilka baniaków jak się podzieli na sadzonki 

 

Pogestemon Helferi z 50 sadzonek 

Alternanthera rosefolia z 50 sadzonek

Pogestemon erectus ze 30 sadzonek 

 

Szkoda żeby się zmarnowało a ja nie mam już szkieł do obsadzania . Chętnie przyjął bym za roślinki jakieś krewecie :) 

 

Jeżeli temat będzie cieszył się zainteresowaniem to postaram się robić fotorelację z odrastania do świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...