Skocz do zawartości

Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Każde akwarium rządzi sie swoimi prawami i przeliczniki w/l są czesto niemiarodajne. Wszystko zalezy od tego jak mocną herbate mamy w zbiorniku i jak wysoki owy zbiornik jest.

Standard 450L jest wysokie... nie chce pomóc i wprowadzić Cię w błąd :).


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Dojdzie"- pojadę po niego do OBI :D.

Tak, byłem dziś po piach i już bym zasypywał akwa (Tangę juz zasypałem) ale... zapomniałem wziąć ze starego mieszkania torfu, a chciałem go trochę pod podłoże dać :). Tak więc zalewanie przesuwam na późniejszą porę. Może dziś wejdzie pierwsze 20-30L :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalane smile.gif
 
Czyli aktualizacja! 
 
Akwarium 150x60x45cm Front OW, 10mm
 
Filtracja Aquael Circulator 1000 (napęd narożnego HMF)
 
Oświetlenie 1x 36W T8 6500K, 3x 3W GU10 6000K
(Istnieje szasna, że docelowo GU10 zostaną zmienione na 3x 1,5W GU10 2800K albo będę mieszał różne temp. barwowe)
 
Podłoże
 
Piasek ZEW, Torf, trochę substratu pod rośliny jakiejś tam firmy, podsypka z żwirku 3-7mm
 
Flora
 
Sagittaria subulata
Echinodorus amazonicus
 
+ Planuje Vallisneria sp. , Ceratophyllum sp i coś tam jeszcze smile.gif
 
Fauna
 
1+1 C. maronii (dobrana para, moje kochane krówki ponad 3 letnie smile.gif ) + 6 podrostków tego samego gatunku- łącznie 8sztuk
 
2x Rineloricaria 
 
Ryby wpadną do zbiornika gdy ten dojrzeje. 


Zbiornik stoi na regale spawanym z profila 40x40x3mm. Pod nim stoi 150x50x50- Tanganika, którego temat powstanie niedługo.

A sam regał chętniej zaprezentuje gdy go obuduje smile.gif.


763d479f56eb4522.jpg

7897d42fdd5ac82e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... intrygujące. Byłem ostatnio we wrocławski Zoo i widziałem coś podobnego. Duży mroczny zbiornik z kępami rotali o długości 60cm, żabienicami, dużo ogromnych korzeni. Jak te rotale urosły w takim słabym oświetleniu i bez CO2, że nie zgniły? Bardzo ładnie to wyglądało, stałem przed tym akwarium z 10 minut wzbudzając niezadowolenie pędzącego tłumu. Osobiście wolę roslinne, ale urzekło mnie to akwarium i kiedyś postawię sobie takie 1600l w podobnym klimacie, właśnie z  C.maronii tak ja Pley plus do tego 100 neonów czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Trochę zielska (Sagittaria) pada, trochę puszcza nowe pędy (również Sagittaria), a inne pozostają w stagnacji (Żabienice).

Woda zrobiła się lekko brązowa po dodaniu kopy liści, a ta czynność zaś zastymulowała mi trochę ryby.

Do tarła nie doszło, ale zaczynam obserwować bardzo ciekawe zachowania, a mianowicie dobieranie się w pary i próby podkradania partnerów.

Dorosła parka regularnie coś czyści, ale są to końskie zaloty; Efektów brak, przy czym tarlaki ciągle regularnie przybierają odzienie "Keyhole".

Z młodych ryb dobiera mi się jedna para, ale jeden z młodych samców stara się tej patrze przeszkodzić w amorach adorując samiczkę.

Jedna z podrośniętych samic zaś pręży się często przed dominującym, dorosłym samcem biggrin.gif.

Efektem tego burdlu mam czasem gonitwy, które (póki co) jeszcze nie zakonczyły się bezpośrednią walką. Ryby ciągle nie ustaliły nowej hierarchii i wiadomo kto był i jest królem.

Myślę ciągle nad towarzystwem dla tych ryb. Nad rybami nieCichlidae, ale zapewne skończy się to tak, jak zawsze biggrin.gif.


2e1cbae1198886d0.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...