Skocz do zawartości

Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłeś się sam więc teraz masz :P Akwarium bardzo ładne, ma swój klimat. Powiedziałbym nawet że masz swój styl. Mieszkańcy prezentują się okazale, z tego co widać na zdjęciach ryby czują się jak w środowisku naturalnym. Cieszy mnie że zrobiłeś coś w stylu fotorelacji, sam bardzo lubię oglądać foty na których widać wszystko od początku czyli pomysł, wykonanie i efekt końcowy. Podsumowując - zbiornik bardzo ładny i klimatyczny. Z przyjemnością będę zaglądał śledząc dalsze losy baniaka i jego mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zbiornik niewiele się zmienił (podczas wyławiania jednej z par Ivanacara trochę aranż mi się popsuł, ale sukcesywnie go poprawiałem by uzyskać efekt, który osiągnąłem przed łowieniem ryb). Dodaje do niego liści, albo maluteńkie korzonki.

Różnicy nie odczujecie, ale pokazuje baniak bo ładnie zielsko się rozrasta + chcę powiedzieć, że nadal pracuje nad szafką- powoli, ale pracuje.

Ostatecznie baniaki znajdujące się na dole szafki bedą posiadać maskownice z płyt- dzięki nim nie będzie widać szyb nakrywowych. Za ten pomysł serdecznie dziękuje Mei smile.gif.

Aktualna obsada to:

1+1 C. maronii
1+1 C. regani WF Rio Tapajos
1+1 I. adoketa

Ryby rosną i wspaniale się dogadują. Niestety Akarom ostatnio odechciewa się tareł i na tańcach się kończy podczas gdy Ivanacara trą się co ok. 1,5tygodnia- niestety bez efektu (za wysokie PH (6.2 ) + samiec jest średnio zainteresowany zapładnianiem ikry).

Do baniaka dojdą H. bleheri, na akwarium postawie jeszcze jakąś ładną paproć, a na tafle wody zarzucę jakieś kolejne zielsko. Jak szafka będzie gotowa, to na pewno ją pokaże smile.gif


Niestety światła LEDowego jest za mało, więc jeszczę trochę go dołożę, ale tak czy siak jestem zadowolony z efektu.

1380260_605072879539516_1299377463_n.jpg

 

1385204_605072852872852_1782962937_n.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Obsada na chwile obecną bez zmian. Są 3 pary pielęgnic i żadnych rozpraszaczy.

Już niedługo zmiana oświetlenia na 3x 10W Naświetlacz LED Zimny Biały.


Ryby pięknieją z dnia na dzień. Piękne potyczki i tańce. Jest to najciekawiej dobrana obsada z wszystkich moich baniaków :).

Aha, Crenicichla znów przesiadują razem, tańcują i atakują ryby oraz lusterko. Norka już wybrana :) Pozostało je futrować.

1473053_633403070039830_882995256_n.jpg

 

1424359_633403096706494_757386079_n.jpg

 

1484166_633403186706485_1765510838_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie bomba - szkoda że mam standardową pokrywę bo też bym wsadził Scindapsusa - tylko czy go po prostu można włożyć do wody? Liście pod wodą będą normalnie rosły? Czy wystarczy że się kupi doniczkowy, przemyje i do baniaka? Nigdzie nie mogę znaleźć info o tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz odciąć jedno kłącze i wsadzić do wody; z czasem powinno wypuścić korzenie lub... Jak masz już w doniczce to wyciąg całość, dokładnie (!!! ) wypłukaj z ziemi, a następnie wrzuć do akwarium. Z początku może delikatnie marnieć, ale z czasem jak zacznie Ci rosnąć to będziesz potem robić przycinki :D.

A jeżeli chodzi o pokrywe... Jak wspominałem w pierwszym poście- baniak powstał na bazie poprzedniego, 200litrowego zbiornika. W tym zbiorniku już miałem o długiego czasu scindapsusa mimo tego, że posiadałem pokrywe ABS.

Jaki na to miałem sposób? Sciągnąłem klapki do karmienia :D. Trochę też zielska dałem przez otwory na rury z tyłu pokrywy :).

Wyglądało nieźle :

x451.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej przy podnoszeniu pokrywy do czyszczenie itp - jak się korzenie o coś owiną, zaplączą to można naruszyć wszystko (szczególnie że mam wąkrotkę na powierzchni a o nią na pewno by się wszystko poplątało. Ale pomyślę o tym - klapek nie mam żeby wentylacja była - 75W grzało wodę za bardzo. Może na początek z czasem tylko po jednaj stronie bym coś takiego zamontował. 

Dzięki za zdjęcia poglądowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby nie było, że nic nie robię z baniakiem. Robię- a dokładniej z szafką.

Są drzwiczki, które mogę zdejmować w dowolnym momencie (mocowane na magnesy), okleiłem większą część szafki i mam też zawiasy na maskownice dolnych baniaków. Czekam tylko na materiał, okleje go i szafka będzie (a przynajmniej od frontu :D ) gotowa.

Mi efekt się podoba. Czegoś takiego chciałem i udało mi się :).

gac3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20stka to pozostałość po Betta coccina. Puste bo to nie miejsce dla niej.
Już niedługo... Już niedługo będę kleić drugi baniak na tą szafkę - 75x50x32cm. Wtedy wszystko nabierze jeszcze większego smaczku :).

A mała bańka... Znajdzie zastosowanie już w nowym lokum... Mam mały pomysł na regał.


EDIT :



Filmik z baniaka :). Sorry za jakość, ale aktualnie jest bardzo mocna herbata. Edytowane przez Pley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie te przy podłodze- listwa itd? Nie. Na ogół są schowane bardziej z tyłu, ale podczas robienia zdjęć potrzebowałem coś poprzestawiać i tak zostawiłem :D.

W zbiorniku docelowo będzie zmienione oświetlenie - taśmy LED są ok, ale przy jasnej herbacie (lub braku jakiegokolwiek zabarwienia wody), ale idę w coś innego...

Na początek nadal Diody bedą typu SMD, ale zamontowane w "żarówce" na gwincie GU10. Z przodu zbiornika będzie 3x 4,5W 6500K, a z tyłu będzie 3x 1,5W 3000K. Z moich wstępnych obserwacji wynika, że takie oświetlenie będzie wystarczające, da ciekawy efekt wizualny (smugi światła, różne odcienie światła), a za razem będzie pobierać 18W więc nadal mało.

BW rulez :D hehehe.


W następnej aktualizacji już powinienem to ukazać + pokazać gotową szafkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pley ja z innej beczki. Masz u siebie front z OW, powiedz mi czy jest widoczna różnica pomiędzy OW a zwykłym szkłem bo nie wiem czy się decydować na OW czy nie. Również jak wygląda sprawa z czyszczeniem ? czy łatwiej zarysować, czy trzeba się jakoś inaczej z tym szkłem obchodzić ? 

Edytowane przez Bartt85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

powiedz mi czy jest widoczna różnica pomiędzy OW a zwykłym szkłem


I tak i nie.

Kwestia szlifu i czy "zwykłe szkło" (FLOAT) jest o zabarwieniu niebieskim czy też zielonkawym.

Ogólnie różnica jest zauważalna dopiero przy większej grubości szkła (u mnie #10mm), ale w przypadku mojego zbiornika (ciemne wody) już nie do końca.

Obserwując baniak z dystansu nie widać różnicy w ogóle. Sprawa wygląda inaczej podczas obserwacji ryb z nosem praktycznie przyklejonym do szyby :D- Idzie się przestraszyć gdy jakaś ryba płynie z impetem w Twoją stronę :P hehehe

Wziałem OW bo miałem taką okazje. Czy brałbym do kolejnego akwarium ? Nie- nawet gdybym zakładał w nim jaśniutką Tanganikę.

 

Również jak wygląda sprawa z czyszczeniem ? czy łatwiej zarysować, czy trzeba się jakoś inaczej z tym szkłem obchodzić ?


Szkło OW jest ponoć wytrzymalsze na naprężenia, ale niestety podatne na rysy tak samo jak inne szkło :(.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...