Skocz do zawartości

Skromna Obsada 300L


Erniii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedługo założę akwarium 120x50x50. Zastanawiam się nad obsadą. Nie podaje właściwości wody bo mogę dostosować do wybranych gatunków.

 

Rozważam 2 opcje

 

1.

30 x neonka

6x kirysek

4x krewetka red cherry

1x szczupieńczyk + 3 samice

1 gupik +3 samice

1 x molinezja żaglopłetwa +3 samice

 

2

30x neonka

10 tęczanka neonowa

8x kirysek

4 x krewetka red cherry

 

Wszelkie sugestie mile widziane. Nie chcę dużych rybek, ważne żeby były kolorowe, bo pokusiłem się o optiwhite.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam taką obsadę:

20x neon czerwony lub hokejówka (chyba lepiej to drugie)

10x kirysek panda

4x skalar

1+2 lub 1+3 pielęgniczka kakadu

+ kilka gupików

Dzięki za sugestie. Hokejówka jest ciekawą propozycją. Skalary są natomiast za duże, chociaż byłyby pomocne w kontroli ilości żyworodków. Jeżeli się zdecyduję na żyworodki, to tylko w towarzystwie ryby, która chętnie uzupełni swój jadłospis..

 

Co myślicie o szczupieńczykach? Czy są bardzo agresywne do innych ryb?

 

Kiryski podobają mi się lamparcie, chociaż nie wiem czy się zdecyduję bo podobno lubią miękkie i jasne podłoże?? Ja chciałbym mieć raczej ciemne podłoże (żwir czarne 2-5mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podbijam temat, bo baniak już stoi i od 10 dni dojrzewa J

 

Zgodnie z planem wymiary 120x50x50 szkło OW

Sprzęt:

filtr JBL e1500

grzałka zewnętrzna 300W

Oświetlenie 2xT8 30W (białe) + 2x T5 30W (biała i taka różowawa)

 

 

Podłoże to substrat Aqua Art. Substrate II (70% podłoża) i drobny piasek kwarcowy (30%)

Roślinki gęsto obsadzone – Rotala wallichii, annubias barteri, Glossostigma elatinoides, Alternathera reineckii, nesea pedicellata i jakiś kryptokron

 

Parametry wody mierzone testem papierkowym JBL,

pH 6,8; GH 9, KH 4. Wyniki nie są bardzo dokładne, bo ciężko mi przypisać jednoznacznie kolor – są zbyt mało zróżnicowane. Parametry wody mogę zmienić, chociaż wolałbym nie kombinować za dużo.

Zastnawiam się nad taką obsadą

 

25x bystrzyk amandy

25x neon innesa

4x skalar

harem szczupieńczyka dageta

harem gupika

Nie wiem co dać na dno. Nie chciałbym żeby coś mi w piasku grzebało. Zastanawiam się nad jakimiś krewetkami?

Wszelkie pomysły mile widziane.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary nie wmłócą krewetek?  Ta obsada jest ok tylko obstawiłbym jedną ławicę. A co do ryb dennych to fajnie jak coś w piachu kopie ;-).

Krewetki mają korzeń z ogromną ilością kryjówek, rurki porcelanowe i na dużej powierzchni będzie trawnik. Jeżeli nie będą wchodzić za często na piach, to mam nadzieje, że przeżyją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...