Skocz do zawartości

Pytania odnośnie biotopu Azjatyckiego.


p.Agassiza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam do was pytania gdyż zainteresował mnie biotop Azjatycki.

W przyszłości ze względu na to iż kocham rośliny wodne jak i nie ,a także lubię jak ryby mają możliwość  pływania w akwarium przypominającym ich warunki naturalne.Wiem,że sklepowe ryby znają w większości akwaria czysto hodowlane,ale nie zmienia to faktu,że przystosowane są pod względem biologicznym bardziej do warunków naturalnych niż tych które nie jedno krotnie są tworzone w akwariach.  Przejdźmy może do tematu,a mianowicie,czy ryby takie jak:gurami mozaikowe,brzanki sumatrzańskie,krewetki red cherry i Amano, ,,kosiarki"  (jak będę restartował akwa(odległa przyszłość) chcę wziąć właśnie te ryby pod uwagę) zamieszkują naturalnie (chodzi mi najbardziej o brzegi rzek)mocno porośnięte gęsto rosnącymi roślinami,z niewielką ilością cienkich korzeni zwieszających się do wody? Rozumiem,że światło w takim akwarium musiało by być dość mocne,a podłoże żyzne,natomiast woda bogata w składniki odżywcze i oczywiście CO2 ?

Jak to ja lubię mocno wyprzedzać rzeczywistość i marzyć czego dowodem może być to iż mam w pewnym stopniu przemyślaną już obsadę. Miały by to być(180l):

-1+2 gurami mozaikowe

-15-25 brzanka sumatrzańska

-xxxxx krewetek red cherry

 

PS.Są w Azji jakieś pielęgniczki ;) ?

Gorąco pozdrawiam p.Agassiza ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki mogą bardzo chętnie połasić się na długie, ozdobne i bardzo efektowne płetwy gurami, szczególnie samca, a to raczej delikatne ryby, ganiane przez brzanki bd siedzieć w krzakach, tak myśle.
Myślę że nie ma żadnych przeciwwskazań do LT, szczególnie jeśli się za to zabierzesz jak trzeba.
Co do wystroju to ten topic wyczerpie temat i odpowie na Twoje wszystkie pytania :)
 

http://forum.superakwarium.pl/topic/7388-akwaria-biotopowe-azja-płd-wsch/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Po przeczytaniu stwierdziłem niestety,że brzanki z mozaikami się raczej nie spotkają lecz i tak chyba zrobię tak jak chciałem,czyli LT z wyżej wymienionymi rybami oraz dużą obsadą roślinną i kilkoma cienkimi gałęziami(brzoza i olcha). Mam już taką wizję,że jedna strona będzie taka bardziej mroczna(ciemna),bo zarośnięta nużańcem,pistią i może lotosem,a dodatkowo poprzetykana gałęźmi. Druga strona zbiornika zaś będzie jasna i jak dobrze pójdzie gęsto obrośnięta(rotala,kryptokoryny,bakopa,strzałka wodna oraz nadwódka). Oświetlenie raczej standardowe,a na dno 1,5-3cm ziemi z Biedronki przykryte 3 cm żwirku kwarcowego o granulacji 2-3mm(jasny).

Podpowiedzcie mi jeszcze ile muszą schnąć gałęzie dziś ścięte i okorowane pochodzące z żywego ,rosnące i porośniętego liśćmi drzewa ;)  (brzoza i olcha). Będą one leżeć na strychu tylko pytanie ile? Mają w najgrubszym punkcie grubość dorosłego małego palca u ręki mężczyzny,a reszta odnóg to już cieniutkie jak palce dziecka patyki. Po wyschnięciu oczywiście kąpiel w solance,a potem moczenie. Po jakim czasie powinny odparować z nich te soki?

Wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...