Skocz do zawartości

filtr do 27l pls o pomoc


michal86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowym urzytkownikiem forum jak i pierwszego akwarium

Zakupiłem akwarium o wymiarach 30x30x30 27l oraz do niego filtr aquael mini fan pan w sklepie doradził mi aby wymienić gąbkę na drobniejszą co uczyniłem tzn kupiłem większą i przyciąłem ją do odpowiedniego rozmiaru. po 5 dniach od założenia woda zrobiła mi się mętna lekko żółtawa  aktualnie mam jednego gupika którego trzymany był wcześniej przez 3 dni w kuli ale doczytałem że to był błąd chociaż pan w sklepie kakadu mówił że jak najbardziej można (miała być jedna rybka dla dziecka) do tego posiadam naturalny korzeń (kupiony w sklepie akwarystycznym spreparowany ale gotowałem go jeszcze z 2h wymieniając wodę 3 razy) oraz żwirek plus roślinki

 

Zastanawiam się czy to było to dobre rozwiązanie czytam trochę o filtrach i widzę ze najlepiej jak by był mieszany tzn mechaniczny i biologiczny może powonieniem zastosować inny zastanawiam się na tym Eheim aqua corner 60 może lepszy od Aquaela ? nie wchodzi w gre kaskada ponieważ żona nie chce aby coś z akwa wystawało. 

 

Będę robił restart akwarium chciałem się dowiedzieć czy zakupić może jakieś bakterie w płynie na start ?

 

z góry dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...