Skocz do zawartości

Prośba o opinię w obsadzie, redukcja glonów


wicher111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam około 60 litrowy prostokąt, obecnie mam:

 

2x kirysek spiżowy

2xkirysek pstry

1x kirysek albinos

1xkirysek panda

7x samiec gupika

10x samica gupika

kilka młodych gupików

 

1x spory korzeń, 1 x połówka łupiny kokosa, sporo roślinek (przód i środek niskie, tył wysokie), na dnie żwirek grubości 2-4mm

filtr 24h/dobę, światło 1x15W świetlówka 10h/dobę, temperatura od 24-28 stopni, wodę (ok. 1/3) podmieniam w każdy weekend, parametrów wody nie znam, 

 

mam pytanie, co mam wpuścić, żeby zredukować glony? generalnie nie ma ich sporo ale widzę, że zaczynają się pojawiać, po tym jak oddałem zbrojnika, a oddałem go bo zauważyłem, że goni kiryski, jak był młody był spokój ale jak podrósł zaczął je przeganiać, do tego stopnia, że bidulki gromadzą sie w jednym kącie więc go bez zastanowienia oddałem, nie byłem świadomy, że glonożerca robił taką robotę. Teraz mam problem, nie chcę dopuścić do rozwoju tego zielonego szaleństwa, proszę więc o radę, kolega zasugerował mi otoski, ale inny kolega mówił, że są bardzo delikatne i że lepiej kosiarkę. Czytałem jednak, że kosiarka też potrafi pogonić małe rybki jak dorośnie. Chcę mieć spokój w akwarium. Nie jestem doświadczonym akwarystą nie chciał bym po kilku dniach pożegnać się z rybkami, proszę o informacje, co do tych otosków lub inne propozycje, dzięki

Edytowane przez wicher111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kiryski są stadne i powinienieś mieć 6 szt z jednego gatunku. Po drugie kosiarka potrzebuje znacznie większego akwarium niż Twoje. Jedynie co to otoski. Są one stadne więc tak ok. 6 szt. Parametry wody są ważne pod kątem doboru ryb, jeżeli nie masz testów, to poszukaj na necie parametrów dostawcy wody. Najważniejsze to pH i gH.

Edytowane przez karmelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak, dostałem testy paskowe tetry 6in 1 od kolegi, choć powiedział, że wyniki nimi nie są dokładne ale orientacyjnie można co spomierzyć:

 

Cl2 - pomiędzy 0 a 0,8

pH -  pomiędzy 6,8 a 7,2

KH -  pomiędzy 3 a 6

GH - pomiędzy 8 a 16

NO2 - pomiędzy 0 a 1

NO3- pomiędzy 0 a 10

 

co do kirysów, to jestem zaskoczony, kolega a także w sklepie powiedzieli, że nie ma znaczenia jakiego gatunku ważne żeby było ich minimum 6... hmmm strasznie się zawiodłem, myślałem, że jest im dobrze, mam nadzieję, że otoskom z tymi parametrami będzie dobrze, postaram się ujednolicić w najbliższym czasie gatunek kiryska, z drugiej strony trochę się zastanawiam, bardzo często wylegują się w grupce także te z innego gatunku, hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...