Skocz do zawartości

[51l] Roślinne


Konriz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zaznaczam, że to jest pierwsze zaplanowane i wykonane przeze mnie akwa.

Przeczytałem trochę wątków, oceniłem swoje mozliwości i oto wynik :).

Wymiar niestandardowy ze względu na wkomponowanie szkła w szafkę

36x36x40

 

Zalane 20.06

 

Pojemność:         51 l

Filtracja:              Filtr AquaEl FAN MINI PLUS

Ogrzewanie:        AquaEl 75W

Oświetlenie:         AQUAEL DUO PLANT 2x11 6500K 8000K

Podłoże:              ADA AMZONIA
Dekoracja:           korzeń wierzby

Nawożenie:          brak

CO2:                   brak

Tło:                     Czarna folia

Temperatura       25 st

Testy:                 NO3  10

                          NO2  0

                          GH   >7d

                          KH   10d

                          pH    7,2

                          Cl2   0

 

Flora:

Bacopa Caroliniana

Rotala Rotundifolia

Marsilea Hirsuta

 

 

 

Fauna: dopiero w planach

 

Zdjęcia kiepskie, ze względu na bąbelki ciężko było o dobre ujęcie.

Po czasie zrobie lepsze

post-14296-0-83006800-1371920782_thumb.jpg

post-14296-0-04349600-1371920796_thumb.jpg

Edytowane przez Konriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wygląda to średnio. Nie wiedziałem jakie będą odpowiednie ilościowe proporcje roślinek do akwa o takich wymiarach, teraz wiem, że można było zamówić kilka sztuk więcej bo jest trochę pusto. Ale za to rosną jak wściekłe, wspomniana już Limnophilia Sessilflora dobiła do powierzchni, marsilea puściła 13 malutkich kielków (sadzonek było ok 20), a u reszty widzę już białe korzonki :)

A to wszystko w 2 dni :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zapowiada się bardzo fajnie ....,ale czy tej lampki nie można przypiąć na tylnej ścianie? bo to mnie troche razi.. pozatym ok czekac aż sie rozrośnie i tyle, co do co2 hmmm czy w każdym akwarium musi być ... nie sądzę...testy by się przydały to fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na adzie nie tylko rośliny rosną, przekonasz się niedługo jak nie zakupisz testów kropelkowych i twardego co2.

A dokładniej? Mowa o glonach?

 

Akwarium zapowiada się bardzo fajnie ....,ale czy tej lampki nie można przypiąć na tylnej ścianie? bo to mnie troche razi.. pozatym ok czekac aż sie rozrośnie i tyle, co do co2 hmmm czy w każdym akwarium musi być ... nie sądzę...testy by się przydały to fakt

Co do lampki to niestety jedyne rozwiązanie, z tyłu się nie mieści

 

Co do fauny to mam jeszcze miesiąc na przemyślenia. Na dzisiaj mogę tylko powiedzieć, krewetki na 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, glony są bardzo możliwe.

Oświetlenie da się przełożyć na boczną ścianę.

Odkręć śrubę od statywu i zamocuj na odwrót, będzie trzeba lekko podciąć plastik by kable przeszły potem, ja używałem do tego rozgrzanego noża do pcv.

Bąbelki ze szkła zetrzyj gąbką i akwarium inaczej będzie wyglądało.

Potem, można focić :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa ma 5 dni i zaobserwowałem już kilka zmian.

 

1. Na roślinkach pojawia się brązowy nalot, generalnie im niżej tym więcej. Mam nadzieję, że to tylko jakiś osad z dna nie krasnorosty, dosyć łatwo daje się usunąć mechanicznie. Woda jest klarowna. Zdjęcia poglądowe: 1 bacopa (dolne liście, jest dosyć sporo), zdjęcie 2 marsilea (tu widać tylko kropki)

 

2. Biało-przezroczysta pleśń na korzeniu i przyssawkach, coś z tym robić oprócz mechanicznego usuwania? Nie wszystko da się zdjąć, a rozprzestrzenia się dosyć szybko.

 

Poza tym roślinki nadal szybko rosną

Zamówiłem już testy. Czytajć ogólne opinie profilaktycznie wziąłem też EasyCarbo 100ml tylko pytanie czy wolno to stosować w czasie dojżewania akwa?

 

 

post-14296-0-15169300-1372180442_thumb.jpg

post-14296-0-46898400-1372180689_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy kropelkowe zrobione (patrz pierwszy post). Co o tym sądzicie?

Zamówiłem nowy filtr minikani 120, fan mini nie daje rady, słabo porusza wodę i pływa sporo syfu.

Korzeń wyleciał, pleśnieje.

Edytowane przez Konriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłoże, tak, najlepiej czują się na piasku i nie powinny być trzymane na żwirku. U mnie natomiast jest amazonia która ma dosyć łagodną strukturę i jest dosyć lekka więc nie ma obaw, że się pokaleczą.

Co do wymiarów akwa to nie jest największe ale zadbałem o to aby ramirezki czuły się w nim dobrze, jest dosyć mocno i różnorodnie zarośnięte, rybki maja gdzie pływać i się chować :)

Mam je od 2 miesięcy i szykują się już do 3 tarła :)

Dla porównania wcześniej miałem gupiki 1+2 i kompletnie nie pasowały, niemal cały czas rozbijały się po szybach, ramirezki są dużo spokojniejsze.

 

Edit: doszedł jeszcze jeden dębowy korzeń na prawą stronę

Edytowane przez Konriz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, otym, że ramirezki czyszczą sobie skrzela piaskiem to niedoczytałem, mój błąd. Ale w przyszłościowych planach jest ok 100l napewno z żółtym piachem :).

Co do historii zbiornika... Było trochę przygód :), począwszy od glonów (atak niemal wszystkich gatunków), przez błędy w nawożeniu po nieumiejętne przycinanie roślinek.

Obecnie dawkuje sole bez mikro, ec, oraz uzupełniam dodatkowo potas i żelazo (tropical)

Wcześniej wyleciała limnophilia bo musiałem ją przycinać nawet 2 razy w tygodniu oraz ludwigia repens która bardzo zmarniała

CO2 brak, myślałem nad tym ale ostatecznie zrezygnowałem z powodu funduszy, braku miejsca na dodatkowy osprzęt, no i wiadomo, że jeszcze trzeba by wszystkiego pilnować

 

 

post-14296-0-77090600-1381750162_thumb.jpg

post-14296-0-97568500-1381750185_thumb.jpg

post-14296-0-88639800-1381750196_thumb.jpg

post-14296-0-49819300-1381750213_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...