Skocz do zawartości

Akwarium 240l


dada391
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam moje pierwsze "większe" akwarium akwarium zostało zalane około miesiąca temu, szczerze mówiąc czekam na rozrost roślinek.

specyfika akwarium:

Akwa 240l

oświetlenie 8h dziennie

podłoże drobny żwir

filtr aqua nova 1500 wkłady do filtra: ceramika, 2 gąbki

grzałka 150w

temperatura 24 C

flora: cryptokoryny, anubiasy, mikrozorium , nurzaniec

fauna: krewetki RC, zbrojnik niebieski i albinos

podmiany co tydzień około 30-40 l

ozdoby: duży korzeń ( korzeń japoński)
tło: a zarazem jego brak( musze jakieś wybrać ale nie wiem jaki kolor)

proszę o ocene co zmienić co naprawić co wymienić:)

POzdrawiam i czekam na odp w złączniku przesyłam fotki  akwa:)

 

post-17283-0-14149600-1371744339_thumb.jpg

post-17283-0-16974000-1371744381_thumb.jpg

post-17283-0-20312400-1371744450_thumb.jpg

post-17283-0-43821700-1371744532_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń :shock:  - unikatowy, bajerancki i idealnie pasujący rozmiarem :D

Nie wiem dlaczego, ale na pierwszy rzut oka przypomina mi kształtem okręt ;)

To pierwszy "statek" w akwarium, którego nie trzeba wywalać ze zbiornika, hehehe :)

Roślinki, gdy jest ich mało, lepiej wyglądają, gdy są posadzone w większych kępach (tego samego gatunku), nawet jeśli to oznacza puste miejsca w akwarium.

Zapomniałeś w gatunkach roślin ująć mech i (chyba, jeśli dobrze widzę) pływającą przy powierzchni wgłębkę.

Tło - jak już to widziałabym coś o stonowanej barwie - zgniła jasna zieleń, ecru (ekri), ewentualnie odcienie szarości. Tylko nie czerń i nie niebieski, błagam! ;)

Co jeszcze dojdzie do obsady?

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to to wygląda. Rzeczywiście korzeń masz że pozazdrościć (chodzi o ten w zbiorniku) ;D

Z tego co wypatrzyłem, to powrót z filtra masz deszczownią, jeśli obsadziłeś tylną szybę nurzańcem, to jak podrośnie, deszczownia fajnie go rozłoży na tafli. Zwartki rzeczywiście potrafią stworzyć busz i rosną szybko. Nie masz tam po prawej koło zasysu filtra żabienicy? Jakoś takoś szerokie liście, tak samo po lewej za korzeniem. Czy to jakieś mikrozorium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak koło zasysu mam żabienice tak jak przy wylocie z fitra:)

mikrozorium mam obsadzony korzeń w środkowej części korzenia tylko coś ruszyć za bardzo nie chce ( z nieznanej przyczyny)

Może macie jakieś jeszcze pomysły jak obsadzić to akwa ?? :) jakimiś mocnymi roślinkami;)

Edytowane przez dada391
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń rewelacja z ciekawści ile mnie więcej kosztował? Choć ciut za duży moim zdaniem i optycznie zmniejsza baniak, wiec moze powinieneś go sprzedać np. mi;-) co do roślin - może z przodu
sagittaria subulata?

Edytowane przez aro600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...