Skocz do zawartości

Chore neony diamentowe


lili1307
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam problem z moimi neonami diamentowymi, przejrzałam już chyba wszystkie fora lecz nie mogę nic na ten temat znaleźć, mianowicie 2 zachowują się co najmniej dziwnie, ponieważ pływają pionowo, pyszczkiem do góry od jakichś 3 dni. Wygląda to tak jakby podskakiwały, jeden coraz bardziej blednie, poza tym jedzą normalnie. Co robić? Nie mam jeszcze innego zbiornika w którym mogłabym je odizolować. 
Akwarium 190l
Obsada:
15x neon inessa
17x neon diamentowy
1 x zbrojnik l104
Temperatura wody 25 stopni, 
Pokarm Tetra min oraz Tropical fish Treats firmy King British 2x dziennie 
Podmianka i sprzątanie dna co tydzień ok 20%. 
Kilka żywych roślin(zwartka, żabienica amazońska, bacopa, blyxa japonica) nie jestem pewna czy dobre nazwy lecz mniej więcej tak te rośliny wyglądają.
Chemia jedynie kwas siarkowy stezenie 9,6%(10 ml) aby obnizyc ph
Parametry wody:
NH4 0,05mg (test kropelkowy firmy JBL)
NO2 0,05mg (test kropelkowy firmy JBL)
NO3 2,5mg (test kropelkowy firmy JBL)
PH 7,5 (test kropelkowy firmy JBL)
GH 6 (test kropelkowy firmy Api)
KH 4(test kropelkowy firmy Api)
Sprzęt:
Oświetlenie jak na razie ledy.
2 filtry wewnętrzne firmy fluval, jeden fluval2 drugi fluval3, grzalka 200w firmy tetra I napowietrzacz. 
Do tego 3 korzenie i kamienie. 
Dodam jeszcze ze ostatnio pojawiły mi się dziwne brązowe plamy na jednym z kamieni. 
Jeszcze jedno jeden z neonów inessa ma bardzo wydęty brzuszek a przy tym chyba je najbardziej łapczywie ze wszystkich. Nie wiem czy to jest normalne czy coś trzeba z tym zrobić. Do wszystkiego załączam filmik ponieważ mój aparat też zwariował i nagrywa podczas robienia zdjęć. Czekam na odpowiedzi. 

to jest link do filmu

http://www.youtube.com/watch?v=bOjuSSHpCQA&feature=youtu.be

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez lili1307
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...