Skocz do zawartości

25L-Afryka, z polskim akcentem ;)


Sławek121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium-standardowe 25L 40x25x25h.

 

Oświetlenie- standardowe w pokrywie 11W 6500K moduł Aquaela.

 

Ogrzewanie-grzałka z termostatem 25W Aquaela, ustawiona na 24C.

 

Filtracja-Pat mini Aquaela.

 

Podłoże-torf kwaśny i na to piasek.

 

Ozdoby-korzeń naturalny, liście dębu i szyszki czarnej olchy.

 

Fauna-Proporczykowce z Kap Lopez, na razie para, ale niewykluczone, że dojdzie 1-2 samice.

 

Flora-Anubias lanceolata, Anubias nana petit, Anubias nana bonsai i moja perełka ;) z biało-zielonymi liśćmi-własnej hodowli Anubias nana petite, poza tym Lotos bordowy, Bolbitis heudeloti i Rogatek.

 

Tak wygląda baniak 2 godziny po zalaniu, rośliny to na razie szczepki, więc trochę pustawo ;)

DSCF5888J_nxwxrqp.JPG

 

No i mieszkańcy akwa, jeszcze w słoiku.

DSCF5874J_nxwxxqr.JPG

 

DSCF5878J_nxwxxqe.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek. Słowo "Afryka" to pojęcie względne.

 

Generalnie każdy kto się bawi w "biotop" wie, że gdybyśmy mieli się bawić w 100% odzwierciedlenie pewnego habitatu ryb to musielibyśmy ściągać nie tylko liście, ale i piach, wodę oraz korzenie z Afryki ;).

 

Chcąc odzwierciedlić dany biotop robimy co w naszej mocy, ale oczywiste jest to, że niektóre rzeczy są nieopłacalne lub niemożliwe do ściągnięcia więc działamy na zasadzie "Lepszy rydz niż...".

 

Zbiornik jest za świeży by cokolwiek konkretnego powiedzieć, ale... :) Ja bym dodał 2-3 razy tyle liści by zrobić całe podłoże w "syfku", który będzie idealnym domem dla ikry, a potem pożywieniem dla narybku.

 

Będzie dobrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno rozwiniesz akwarium ale, jak to afryka to czemu są tu liście dębu,szyszki olchy?

Rybcie przepiękne.

Czy nie za ciemno?

Korzeń, liście i szyszki, to właśnie ten polski akcent ;)

 

W realu jest sporo jaśniej, jednak takie ustawienia aparatu najbardziej mi pasowały.

No i rogatek jak zarośnie powierzchnię też przyciemni akwa, więc powiedzmy, że docelowo będzie to tak wyglądać.

 

 

Zbiornik jest za świeży by cokolwiek konkretnego powiedzieć, ale... :) Ja bym dodał 2-3 razy tyle liści by zrobić całe podłoże w "syfku", który będzie idealnym domem dla ikry, a potem pożywieniem dla narybku.

 

 

Też myślę żeby dołożyć, po prostu sparzyłem 5 liści na próbę. Jutro dorzucę jeszcze kilka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Ze słomkową wodą i większą ilością liści jest zdecydowanie lepiej.

Ja bym zamiast nowego korzenia rozważył jakiegoś dużego anubiasa w głównej roli, ale stan obecny także ma swój urok. Myślisz, że trzy miesiące wystarczą anubiasom na wyraźny rozrost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...