Skocz do zawartości

Oświetlenie do 140l


kuzin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie świetlówki po 18 w co daje razem 36 w to bardzo mało jak na 140 l :) . Żeby oświetlenie było dobre , a nawet bardzo dobre to musiałbyś mieć 4 takie świetlówki co daje nieco ponad 0.5 w/l. Rodzaj świetlówek raczej różnicy nie robi , kup jeszcze 2 świetlówki 18w 6500K i będzie dobrze. I tu sprawa jakie masz wymiary akwarium ?

Edytowane przez Molinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie świetlówki po 18 w co daje razem 36 w to bardzo mało jak na 140 l :) . Żeby oświetlenie było dobre , a nawet bardzo dobre to musiałbyś mieć 4 takie świetlówki co daje nieco ponad 0.5 w/l. Rodzaj świetlówek raczej różnicy nie robi , kup jeszcze 2 świetlówki 18w 6500K i będzie dobrze. I tu sprawa jakie masz wymiary akwarium ?

Ach, wymiary. Nie pamiętam, bo sklejałem je od nowa ze starego akwarium mojego wujka. Właśnie myślałem o tym, żeby dokupić jeszcze dwie świetlówki.  Przy 0.5w/l potrzebne jest CO2? Nie będę miał zgrai glonów? Chcę dołożyć świetlówki dopiero w połowie lipca jak ogarnę pokrywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Ci powiem , jeżeli nie chcesz bawić się w CO2 i nawozy to proponuję Ci założyć od nowa baniak na zasadzie Low-Tech . A dołożenie jednej świetlówki 8000K 18w , będzie optymalnym rozwiązaniem , właśnie dla takiego rodzaju akwarium. 

 

Tu daję Ci linka do tego jak stworzyć takie akwarium : 

 

http://www.aqwarium.fora.pl/zrob-to-sam,27/jak-zalozyc-akwarium-typu-low-tech,2032.html

 

jest to ogólnie opisane zakładanie takiego zbiornika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...