Skocz do zawartości

102 L - potrzebuje wytcznych


WirWody
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !
Mam okazje zaprezentować mój pierwszy zbiornik, nie po to żeby się chwalić - mam nadzieje, że pomożecie mi na co zwrócić uwagę i co wypadało by zmienić
 
baniak panoramiczny 102 L [80x35x40]
 
filtry: Penn-Plax FILTR KASKADOWY CASCADE 150

Aqua-Szut Super Mini 360

grzałka: tetra HT 100
oświetlenie:alu glo 6500 K 18W x2
czarny grysik
czarne tło
mało widoczny nie wielki korzeń dla zbrojnika
temperatura wody: 27oC
 
obsada:
zbrojnik niebieski, 2 gurami mozaikowe, 3 krewetki amano, 4gupiki + kilkanaście małych gupików (chcę zostawić samych samców)
 
jedyne co teraz robię to podmieniam 10% wody tygodniowo przy okazji czyszczę filtry i odmulam grysik 
 

 

 

Edytowane przez WirWody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIele błedów nie ma. Jedynie ja bym sie pozbył zbrojnika. Co prawda, jest spełnione minimum, ale dla mnie jest to na chłopski rozum za mały baniak.

Ryba dorasta do dobrych kilkunastu centymetrów. Widziałbyś ją w takim baniaku z takimi rozmiarami? Pół szerokości zbiornika.

Możesz się uprzeć, bo to minimum ustalone przez "ekspertów" jest zachowane, ale praktyka sie nieraz mija z teorią. Do tego grys- on lubi nieraz posiedzieć na dnie, a na grysie nie po lata, bo się pokaleczy.

 

Trochę mało grysu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zbrojnika akwarium może być ale, ten korzonek jest za mały, wywal tą skałkę i kup jakiś większy korzeń.

Samica gurami wskazana.

Dokup więcej krewetek Amano, są stadne, trzy wystarczą.

 

 

jedyne co teraz robię to podmieniam 10% wody tygodniowo przy okazji czyszczę filtry i odmulam grysik 

Błąd, tych zabiegów nie łączy się jako czynność wykonaną w jeden dzień, pozbywasz się sporo bakterii nitryfikacyjnych.

Jak już musisz to robić to chociaż rozdziel na dwa etapy, w jednym tygodniu podmiana z odmulaniem a w drugim czyszczenie filtra.

Szukaj nowego filtra bo ten jest bardzo nie wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grysik mam zamiar kupić na dniach,  a zbrojnik ma dopiero 3cm więc mogę jeszcze pomyśleć co z nim zrobić

 

czyli te gurami to na pewno samce? gość w kakadu twierdził że  to jeszcze za młode do określenia płci

 

a filtr cascade przez okolo 3tyg chodził nie znośnie (na szczeście nie spie z rybami ;p) ale teraz jest tylko słyszalny 

Edytowane przez WirWody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zbrojnika akwarium może być ale, ten korzonek jest za mały, wywal tą skałkę i kup jakiś większy korzeń.

Samica gurami wskazana.

Dokup więcej krewetek Amano, są stadne, trzy wystarczą.

 

 

Błąd, tych zabiegów nie łączy się jako czynność wykonaną w jeden dzień, pozbywasz się sporo bakterii nitryfikacyjnych.

Jak już musisz to robić to chociaż rozdziel na dwa etapy, w jednym tygodniu podmiana z odmulaniem a w drugim czyszczenie filtra.

Szukaj nowego filtra bo ten jest bardzo nie wydajny.

dzieki za info odnośnie czyszczenia

 

a filtr casdade 150 540L/h + aqua shut mini 360 to naprawde mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa dadzą radę, tylko jak to wygląda?

Lepiej podłączyć jeden filtr kubełkowy, np. jbl e701.

A co do zbrojnika to na razie ciężko określić płeć bo jest za mały.

Samce rzadko przerastają 10cm a samice 14cm więc uważam że mogą być w tym akwarium, tylko masz z mało drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa dadzą radę, tylko jak to wygląda?

Lepiej podłączyć jeden filtr kubełkowy, np. jbl e701.

A co do zbrojnika to na razie ciężko określić płeć bo jest za mały.

Samce rzadko przerastają 10cm a samice 14cm więc uważam że mogą być w tym akwarium, tylko masz z mało drewna.

 

 

Te dwa dadzą radę, tylko jak to wygląda?

Lepiej podłączyć jeden filtr kubełkowy, np. jbl e701.

A co do zbrojnika to na razie ciężko określić płeć bo jest za mały.

Samce rzadko przerastają 10cm a samice 14cm więc uważam że mogą być w tym akwarium, tylko masz z mało drewna.

pomyśle nad innym filtrem w nie wcześniej niż we wrześniu jeżeli wystarczą obecne

a drewno ma znaczenie jakie dla zbrojnika? jescze będę musiał mu poszukać drobniejszego podłoża 

 

a co do gurami, to na pewno dwa samce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...