Skocz do zawartości

Restart akwarium 250l, obsada Ameryka Południowa


arsenal1886
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post,więc witam wszystkich:). Po wakacjach planuję restart akwarium, baniak stoi już pusty i czeka na nowych mieszkańców:D. Przeglądałem wasze forum szukając pomysłu na obsadę i w końcu znalazłem to czego chce. Akwarium będzie podchodziło pod biotop ameryki południowej-wody przejrzyste.

 

Akwarium 250l 100x50x50

Oświetlenie 30W T8 philips  aquarelle  T-LD 10000K + philips aquasky 965 6500K

Filtr JBL e1500 lub Tetratec EX 1200

Grzałka atman 300W

podłoże żwir bazaltowy 2-4mm

 

Fauna

1+1 Skalar
1+2 pielęgniczka kakadu lub agassizii
50 x Bystrzyk ozdobny
15 x Kirysek spiżowy
1+1 Zbrojnik niebieski
10 x Pstrążenica marmurkowana lub hokejówka amazońska lub tetra czarna tyle samo sztuk.

 

Flora

kilka rodzajów żabienic

Ricca Fluitans

Vallisneria Spirali

Heteranthera Zosterifolia

Sagittaria subulata

ewentualnie  Limnophila sessiliflora w zastępstwie dla Cabomby

 

Woda w kranie miękka o ph obojętnym.

 

Czas na pytania:p

1. Czy akwarium nie będzie przerybione?.Tą obsadę zaproponował ekspert na jednym z postów, bardzo mi się spodobała i nic bym w niej najchętniej nie zmieniałxD

2. Co myślicie o oświetleniu, czy jest wystarczające dla roślinek?

3. Czy dla kirysków konieczna będzie zmiana podłoża np. na czarny żwirek kwarcowy.

4. Który z filtrów polecacie bardziej?

 

Trochę się rozpisałem. Proszę o równie wyczerpujące odpowiedzi i spostrzeżenia:)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny pomysł,częściowo zrealizowany. Jestem w trakcie budowania tego biotopu.Do tej pory miałem rośliniaki - raczej holendry.W moim odczuciu światła masz dość.Choć może być ciut zbyt słotko (aquarelle).. Jestem zwolennikiem kubełków JBL. Mam, jest świetny i realnie cichy.Tylko nie wybieraj wersji Greenline.Ma słabszą moc i to jest problem przy podłączeniu czegoś za kubełkiem.No i za mało skalarów, Poza tym, skalar + bystrzyk?  Ja bym nad tym pomyślał.Zbrojniki trzy. Cabimba raczej nie komponuje się w tym zestawie. Będzie odstawać.No i jakiś korzeń. Może mangrowiec? PH podskoczy, ale to nie problem. Można go kontrolować CO2. Żwirek (chyba można, bo ostatecznie czemu nie) czarny bazalt, jest bezpieczny.

 To tak na tyle.

  J.A.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świetlówek to jeszcze zobaczę, która na przód, a która na tył. Ze skalaramy chyba jednak tylko na parkę sie skusze, myśle, że bystrzyk ozdobny może byc spokojnie ze skalaramy, jest tej samej długości co np.neonek innesa, ale za to jest silnie bocznie spłaszczoną rybką, przez co poprostu jest chyba za duży na pokarm dla skalarów, w szczególności młodzików. Dzięki za info o filtrze napewno się przyda. Korzeń jest dla mnie największa bolączką, nie jestem zdecydowany co do krztałtu liczby i wielkości, zależy mi na tym, żeby nie farbował wody. Mangrowce wyglądają fajnie ale czy nie zabarwiają?. Czemu Cabomba się nie komponuje przecież to ten sam biotop, chyba, że masz na myśli jej wymagania co do światła itp, wtedy jak najbardziej się zgadzam. Co do podłoża to chyba po przemysleniach i opiniach jakie czytałem zmienię na czarny żwir kwarcowy, ale to jeszcze zobaczymy... Dzięki za komentarz. Napewno wezmę wszystko pod uwage:)

 

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...