Skocz do zawartości

Krab Tęczowy leży do góry nogami


mareksad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam akwarium 24 litrowe i nie byłem pewny co mógłbym w nim trzymać . Po wizycie w sklepie akwarystycznym do domu wróciłem z krabem tęczowym i szóstką neonek (cardinals). Wszystko było ok , krab po kilku dniach przeszedł wylinkę( przez chwile myślałem, że mam dwa kraby w akwa :shock:  ) ale od 3 dni krab przewraca się do góry nogami i tak leży. Odwracam go na nogi z powrotem , krab wtedy się porusza w kierunku kryjówki , czasem coś tam poskubie i jak wracam do niego po jakimś czasie to znów jest na plecach( grzbiecie). Czy on tak pomału zdycha??? Jakbym mógł mu pomóc?

Niestety wydaje mi się, że sprzedawca wcisnął mi go . Ustawiłem korzeń w akwarium tak aby wystawał ponad ton wody.

 

Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na niego za małe akwarium. Krab tęczowy rośnie spory więc potrzebuje akwarium conajmniej 50l, dla neonów też za małe akwarium. NIE SŁUCHAJ SPRZEDAWCÓW W ZOOLOGICZNYCH, chyba ż masz jakiegoś zaufanego.

 

Czy po wylince zabrałeś pozostałość po niej? Jeśli tak to zrobiłeś bląd, ponieważ kraby zjadają swój stary pancerz.

Poczekaj kilka dni i opisz dokładniej zachowanie kraba.

 

Widzę, że nic o tym krabie nie czytałeś... Bo po co

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrzucił pancerz to go wyjąłem, racja nie czytałem ... Co do akwa to mam jeszcze drugie 54l także mógłbym go tam przenieść, będę go obserwował, aktualnie znowu leży do góry nogami.

Edytowane przez Dunay
Przestrzegaj ortografii na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zabrałeś pancerz to kup mu wapno kondycyjne dla żółwi. Krab zbudowałnowy pancerz, myślę, że może mieć z tym problem. Lepiej by było gdybyś przeniósł kraba do 54l. Poczytaj trochę o nim, są fajne stronki poświęcone tylko temu garunkowi ;)

 

Wyślij zdjęcia kraba i akwarium na PW lub wstaw tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zły jestem na siebie bo niepotrzebnie brałem tego kraba . Chyba jest naprawdę w złym stanie teraz. W sklepie gdzie go kupiłem trzymają te kraby tak jak ja w pełnym wody akwarium i facet się zarzeka, że tak ma być. Zastanawiałem się czy może upuścić wody i ten korzeń służył by mu za miejsce do przebywania poza wodą???

 

 

Właśnie znalazłem co to za krab- RED CLAW. Nie wiem jaka jest polska nazwa.

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 100% jest krab mangrowy.  Trochę Cię pocieszę bo te kraby duże nie rosną i do Twojego akwarium się nadaje  - dobrze by było mieć min. 2 sztuki. Druga sprawa to ten krab większość czasu spędza pod wodą więc wielka wysepka nie jest konieczna,

jednak musi ją mieć i to łatwo dostępną.

Jeśli nie masz wapnia dla kraba to na początek wpuść mu dużo ślimaków, zjadając ich skorupki uzupełni trochę niedobory wapnia.

Pamiętaj aby szczelnie zamknąć akwarium bo potrafią wyłazić przez najmniejsze szczeliny chociażby po przewodzie od grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...