Jump to content

Krab Tęczowy leży do góry nogami


mareksad
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam akwarium 24 litrowe i nie byłem pewny co mógłbym w nim trzymać . Po wizycie w sklepie akwarystycznym do domu wróciłem z krabem tęczowym i szóstką neonek (cardinals). Wszystko było ok , krab po kilku dniach przeszedł wylinkę( przez chwile myślałem, że mam dwa kraby w akwa :shock:  ) ale od 3 dni krab przewraca się do góry nogami i tak leży. Odwracam go na nogi z powrotem , krab wtedy się porusza w kierunku kryjówki , czasem coś tam poskubie i jak wracam do niego po jakimś czasie to znów jest na plecach( grzbiecie). Czy on tak pomału zdycha??? Jakbym mógł mu pomóc?

Niestety wydaje mi się, że sprzedawca wcisnął mi go . Ustawiłem korzeń w akwarium tak aby wystawał ponad ton wody.

 

Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

Link to comment
Share on other sites

Masz na niego za małe akwarium. Krab tęczowy rośnie spory więc potrzebuje akwarium conajmniej 50l, dla neonów też za małe akwarium. NIE SŁUCHAJ SPRZEDAWCÓW W ZOOLOGICZNYCH, chyba ż masz jakiegoś zaufanego.

 

Czy po wylince zabrałeś pozostałość po niej? Jeśli tak to zrobiłeś bląd, ponieważ kraby zjadają swój stary pancerz.

Poczekaj kilka dni i opisz dokładniej zachowanie kraba.

 

Widzę, że nic o tym krabie nie czytałeś... Bo po co

Edited by Krzysiek1702
Link to comment
Share on other sites

Jak zrzucił pancerz to go wyjąłem, racja nie czytałem ... Co do akwa to mam jeszcze drugie 54l także mógłbym go tam przenieść, będę go obserwował, aktualnie znowu leży do góry nogami.

Edited by Dunay
Przestrzegaj ortografii na forum
Link to comment
Share on other sites

Jeśli zabrałeś pancerz to kup mu wapno kondycyjne dla żółwi. Krab zbudowałnowy pancerz, myślę, że może mieć z tym problem. Lepiej by było gdybyś przeniósł kraba do 54l. Poczytaj trochę o nim, są fajne stronki poświęcone tylko temu garunkowi ;)

 

Wyślij zdjęcia kraba i akwarium na PW lub wstaw tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Zaraz go utopisz!Dużo mniej wody i miejsce nad powierzchnia tak aby mógł wyjść i swobodnie odpoczywać.To nie są warunki dla kraba,zajrzyj do galerii na forum bądź google jak to powinno wyglądać.

Edited by belzebub532
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Zły jestem na siebie bo niepotrzebnie brałem tego kraba . Chyba jest naprawdę w złym stanie teraz. W sklepie gdzie go kupiłem trzymają te kraby tak jak ja w pełnym wody akwarium i facet się zarzeka, że tak ma być. Zastanawiałem się czy może upuścić wody i ten korzeń służył by mu za miejsce do przebywania poza wodą???

 

 

Właśnie znalazłem co to za krab- RED CLAW. Nie wiem jaka jest polska nazwa.

Edited by Luna
Pisownia.
Link to comment
Share on other sites

To na 100% jest krab mangrowy.  Trochę Cię pocieszę bo te kraby duże nie rosną i do Twojego akwarium się nadaje  - dobrze by było mieć min. 2 sztuki. Druga sprawa to ten krab większość czasu spędza pod wodą więc wielka wysepka nie jest konieczna,

jednak musi ją mieć i to łatwo dostępną.

Jeśli nie masz wapnia dla kraba to na początek wpuść mu dużo ślimaków, zjadając ich skorupki uzupełni trochę niedobory wapnia.

Pamiętaj aby szczelnie zamknąć akwarium bo potrafią wyłazić przez najmniejsze szczeliny chociażby po przewodzie od grzałki.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...