Skocz do zawartości

Małe gupiki oraz glonojady :)


Gnatex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 3 dni temu zauważyłem w akwarium małe glonojady ( około 20-30 nie wiem dokładnie, ponieważ naliczyłem 19, ale akwarium ma 70L. i sporo kamyków mam). Zauważyłem, że welon ,,atakuje" małe (ciekawostka: samiec glonojada, ,,atakuje" gdy rybki podpływają pod zamek), więc przeniosłem go do słoika ( Tego welona ). Niestety chyba zdycha :(. Dziś rano zauważyłem jednego gupika ( mały 1-2mm. ) i właśnie się zastanawiam dlaczego jest tylko jeden, a nie więcej, czy możliwe, że zjadły reszte inne rybki? Zaznaczę, że welona przeniosłem dziś rano. Ps: Ile rodzi się mw. glonojadów? I czy trzeba je przenosić do jakiegoś słoika, czy lepiej zostawić w tym co mam, niestety niemam 2-giego akwa. ponieważ poprzednie pękło podczas mycia ( najechanie na niego samochodem :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary akwarium?

Ryb nie przenosi się do słoika, lecz do innego akwarium, lub do kotnika przyczepianego do krawędzi szyby.

Zameczek do wywalenia.

Welony wolą chłodniejszą wodę (ok. 22C) a reszta cieplejszą (ok. 26C). Poza tym dla welonów minimum to 200l.

Nie dziw się, że welon Ci zdechł, każda ryba potrzebuje filtra i odpowiedniej wielkości zbiornika, zwłaszcza bardzo brudzący i duży welon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu artykuł o poprawnym udekorowaniu zbiornika: http://www.superakwarium.pl/poradnik-akwarystyczny/dekoracje-w-akwarium-id141.html

W naturze raczej takich zamków ryby nie mają, i pewnie nie chciałyby mieć.

Poza tym mogą pogarszać parametry wody.

Wszelkie sztuczne ozdoby, jakie masz w akwarium, powinieneś wyciągnąć.

 

Podaj wymiary akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak mam jednego, drugi niestety zaklinował się i zdechł, to nie będę go wywalał :D A jest piękny, i jest u mnie już bite 3 lata, i nic się nie dzieje :)

Zapewne on zjada te małe rybki, tak wiem, że muszę kupić kotnik, miałem, ale się porwał :) Zaznaczę, że akwarium mam od 30 lat, więc wszystko robię z pamięci, może to jest błąd, Przez jakieś 4 lata nie miałem młodych, poczytałem gdzieś, że jeżeli mam muszle ( takie prawdziwe ) to mogą wywoływać coś tam, i niema potomków i rybki zdychają, myłem akw. 2 mies. temu i są młode :) Czy to przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak podmieniam wodę, mniej więcej co 2-3 tygodnie :) Filtr myję w wodzie z akwa lub w takiej co ,,stała" ;) Ale myłem w sensie, że kamyki, zameczek. Oczywiście bez żadnych płynów :) Zaraz dam foto


Edit:


ryo3mcinw6rz_t.jpg
dd02sfctwthv_t.jpg

1sqd3jbe8mzz_t.jpg
1mry30r2o219_t.jpg

Luna: Regulamin, 6.2. - Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Edytowane przez Luna
Regulamin, 6.2. Brak edycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...