Skocz do zawartości

DZIWNE ZACHOWANIE GUPIKA


GEKON
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie . zaobserwowałem dziwne zachowanie gupików czy to normalne ze łączą sie w pary ????? ale to nie o to mi chodzi gubik nie daje spokoju gubiczce non stop ją goni ale nie w celu kopulacyjnym tylko ja atakuje goni i jakby podgryzał za brzuch i w okolicy płetwy odbytowej druga para podobnie ale mniej intensywnie 

boje się ze ją zamęczy czy mam jakoś je odizolować albo pozbyć się jednej z ryb ????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie muszę puki co odseparowywać ryb . Mówisz niedługo na co zwracać uwagę kiedy ją przełożyć do kotnika 

ale najlepsze jest to że drugi gupik nie goni jej tylko ma swoją samice a jest szansa że to oni są ojcami czy mogłem już przynieść zapylone a oni se dobrali laski :D 

 

ps ile czasu trwa ciąża u gupika 

a ile u molinezji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na jej zachowanie, otóż będzie nie ustannie szukać spokojnego miejsca, będzie się chować, będzie bardzo nie spokojna.

Najczęściej jest to róg akwarium.

Trochę może to przypominać objawy choroby, ale tylko z zachowania.

Własnie wtedy inne gupiki w akwarium, będą za nią pływać, a nawet podgryzać, żadnego gniazda nie będzie " biła" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko oczywiście to był żart z tym biciem gniazd 

właśnie to widzę ze gubiczka kryje się albo w rogu za filtrem albo w rogu obok kotnika non stop klapie dziobkiem głowę ma skierowana ku dołowi a gubik czyha na nią i non stop wachluje pletwami piersiowymi jakby była poddenerwowana 

myślisz ze to ten moment że mogę ją do kotnika włożyć ???? podkreślam że zachowuje się tak od 3 dni 

 

 

Pisownia +1

Edytowane przez kubas
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu porodu Jej brzuch, będzie w szczególności " nabrzęknięty"

Przed porodem będzie bardzo nerwowa, będzie ciągle się odizolowywała.

Może to także zdradzić intensywnymi ruchami na boki ogonem. ;)

 

Zazwyczaj poród trwa nad ranem, a i zdarza się że póxnynm popołudniem.

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 17 -06 czyli 3 dni od niepokojących zachowań i ustało :/ i dalej nic 

Ale co ustało i z czym dalej nic...?

 

Może mógłbyś dać zdjęcie tej gupiczki? Bo jeszcze się okaże, że ona dopiero początek tej "ciąży" ma, a ty czekasz na rozwiązanie ;)

Mam nadzieję, że nie trzymasz ją cały czas w kotniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...