Skocz do zawartości

Pierwsze krewetkarium, pomocy.


damianzgierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć małe krewetkarium w akwarium które służyło mi wcześniej jako kotnik. Zbiorniczek ma ok. 18l. i chciałbym się dowiedzieć czy w_ogóle mógłbym trzymać w nim jakiekolwiek kreewetki(chciałbym RC). Chciałem je umiejscowić na między półkami i niema tam miejsca na zamontowanie światełka nad akwarium i chciałbym się zapytać czy ewentualnie mógłbym nad nim zamontować taśmę led i czy to ma jakikolwiek sens i czy gdybym miał tylko taśmę led mógłbym wrzucić tam jakiś mecz albo inną roślinkę?

Edytowane przez Gagatek
Pisownia . Używaj znaków interpunkcyjnych .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmić najlepiej w małych ilościach tak aby karma dość szybko została zjedzona i nie leżała w wodzie. Ja osobiście karmię rano i wieczorem. Jeżeli chodzi o led to różnie to bywa. Myślę że np dobrym rozwiązaniem jest porobienie skałek z gałęzatki. Fajnie to wygląda a nie wymaga dużej ilości światła i nawet LED da radę. Myślę że od biedy małe stadko RC czy innych im podobnych krewetek da radę. Oczywiście filtr, grzałka, ciemne podłoże itp. Jeśli filtr będzie miał oczka gdzie zmieści się 2 mm krewetka będzie trzeba go zabezpieczyć, alby w przyszłości młode nie zostały wciągnięte. Jeśli masz dostęp do świeżej pokrzywy to również bardzo wartościowy pokarm. Najlepsze są pokrzywy rosnące z dala od ulicy, nie przekwitnięte i zerwane te świeże listki z góry pokrzywy. Taką pokrzywę ja parzę przez 5 min i do krewetkarium.  Przy wyborze mocy światła pamiętaj że zbyt mocne oświetlenie bez CO2 spowoduje glony w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...