Jump to content

Pierwsze krewetkarium, pomocy.


damianzgierz
 Share

Recommended Posts

Chciałbym założyć małe krewetkarium w akwarium które służyło mi wcześniej jako kotnik. Zbiorniczek ma ok. 18l. i chciałbym się dowiedzieć czy w_ogóle mógłbym trzymać w nim jakiekolwiek kreewetki(chciałbym RC). Chciałem je umiejscowić na między półkami i niema tam miejsca na zamontowanie światełka nad akwarium i chciałbym się zapytać czy ewentualnie mógłbym nad nim zamontować taśmę led i czy to ma jakikolwiek sens i czy gdybym miał tylko taśmę led mógłbym wrzucić tam jakiś mecz albo inną roślinkę?

Edited by Gagatek
Pisownia . Używaj znaków interpunkcyjnych .
Link to comment
Share on other sites

Taśma LED tak samo jak żarówka czy świetlówka spełnia tą samą funkcję - świeci. Tak więc jeśli światło wydzielane przez tą taśmę będzie odpowiednie dla roślin które chcesz tam posadzić to nie widzę przeszkód.

Link to comment
Share on other sites

Karmić najlepiej w małych ilościach tak aby karma dość szybko została zjedzona i nie leżała w wodzie. Ja osobiście karmię rano i wieczorem. Jeżeli chodzi o led to różnie to bywa. Myślę że np dobrym rozwiązaniem jest porobienie skałek z gałęzatki. Fajnie to wygląda a nie wymaga dużej ilości światła i nawet LED da radę. Myślę że od biedy małe stadko RC czy innych im podobnych krewetek da radę. Oczywiście filtr, grzałka, ciemne podłoże itp. Jeśli filtr będzie miał oczka gdzie zmieści się 2 mm krewetka będzie trzeba go zabezpieczyć, alby w przyszłości młode nie zostały wciągnięte. Jeśli masz dostęp do świeżej pokrzywy to również bardzo wartościowy pokarm. Najlepsze są pokrzywy rosnące z dala od ulicy, nie przekwitnięte i zerwane te świeże listki z góry pokrzywy. Taką pokrzywę ja parzę przez 5 min i do krewetkarium.  Przy wyborze mocy światła pamiętaj że zbyt mocne oświetlenie bez CO2 spowoduje glony w akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...