Skocz do zawartości

molinezja ciaza


killwarez
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem tu nowy. Niedawno odebrałem srebrną molinezje od faceta który likwidował akwa. Moje pytanie jest następujące, czy ona będzie rodzić? Z całą pewnością jest to samica. Porównałem jej wygląd z moli w sklepach i różnica między moją a nimi jest taka: patrząc z boku jest okragla nie splaszczona jak tamte, pod pletwa ogonowa wystaje jej jakby biala kulka (myslalem ze to odbyt ale ona nie znika) patrzac z gory brzuszek ma troche szerszy od glowy, bardzo nerwowo obgryza rosliny probujac wbic sie miedzy lodygi (moje pozostale 4sztuki tego gatunku tak sie nie zachowuja sa spokojne) kupa ktura robi raz jest spojna czerwona a raz poszarpana brazowa, oddycha nieco szybciej od samca. Prosze pomozcie nie wiem co robic czy wkladac ja do kotnika? 

Wiem ze kotnik to nienajlepsze rozwiazanie ale niestety nie wloze jej do swierzej wody w innym akwa a nie chce stracic mlodych

/Przestrzegaj ortografii i znaków interpunkcji. Dunay

Edytowane przez Dunay
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u tego "faceta" była z samcami, to prawie pewne, że jest "zaciążona" ;)

Jak chcesz mieć maluszki, a nie wiesz kiedy ona urodzi, to przełóż ją do innego akwarium (odpowiedniej wielkości) i tam niech zostanie do "rozwiązania". Potem ją zabierz, bo może się skusić na potomstwo. Bardzo pożądane rośliny pływające i to gęsto, by maluchy miały się gdzie pochować.

Jak nie masz osobnego akwarium, to gęstą kępę roślin pływających wrzuć, molinezja na czas porodu pewnie się wśród nich zakamufluje, a maluszki będą miały schronienie przed pożarciem :)

Molinezja może być niespokojna, bo trafiła do nowego, nieznanego dla niej otoczenia, musi się zaaklimatyzować. Do tego "ciąża" - nie wiadomo jak dalece zaawansowana.

 

Inną sprawą jest wielkość akwarium, w jakim trzymasz ryby, ilość ryb i ich podział na płeć (chodzi o molinezje), bo to wszystko może mieć wpływ na zachowanie ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybka plywa w moim akwa juz 13 dni wczesniej zachowywala sie normalnie ( 1 samiec i teraz 4 samice) od wczoraj zauwazylem jej niespokojne zachowanie. Moje akwa to 470 litrow pH, GH, KH, NO3, NO2 w normie reaktor co2 podpiety pod filtr. Obsada 12 neon silesia,6 skalarow, 5 moli. Roslin mam malo i z pewnoscia narybek nie bedzie mial sie gdzie schowac. Nie wiem czy ona byla razem z samcami bo jak ja odbieralem to juz byla w sloiku glownego akwa nie widzialem. Mowil mi ze kupil ja jakis miesiac temu w sklepie i tyle. Rybka dosyc duza bo okolo 5 cm. Co do osobnego akwa to nie moge jej przelozyc bo dzis dopiero nalalem wody wiedz prawdopodobnie bym ja usmiercil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz nie pomyslalem o tym:) chyba ze stresu:) zaraz tak zrobie. A czy te objawy moga byc przed porodowe u molinezji? Nie mialem nigdy doczynienia z tym gatunkiem slyszalem cos ze objawy podobne jak u gupika. A i zasadnicze pytanie u moli srebrzystej powinna byc widoczna plamka ciazowa czy tylko ta wypustka pod ogonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie plamka powinna być widoczna u srebrnych molinezji, ale to chyba zależy, jak bardzo "przezroczystą" ma barwę ;)

Jak masz możliwość, to daj zdjęcie, nie trzeba będzie zgadywać.

Poza tym, nawet jeśli u poprzedniego właściciela nie "zaciążyła", to ty masz samca, więc prawdopodobne jest, że mogło dojść do zapłodnienia. Ale wtedy byłby to dopiero początek "ciąży".

Rogatek sztywny (taka roślinka ;)) kosztuje grosze w sklepie, a jest fajnym schronieniem dla maluszków żyworódek. Warto choć kilka sztuk wrzucić do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...