Skocz do zawartości

Problem z filtrem HW-303B, opis problemu plus film


Bravado
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

 

 

Napotkałem problem z filtrem. Odnoszę wrażenie iż nie działa on prawidłowo. Jak widać na załączonym poniżej filmie rura ssąca wygląda jakby zasysała skądś powietrze, ale jest to niemożliwe z tego względu gdyż ją bardzo dokładnie założyłem. Nie sądzę żeby doszło do pekniecia u styku gumy z rury i platstikowego połaczenia, a sprawdzenia tego chciałbym uniknąc gdyż wiązało by się to z demontarzem całej klapy akwarium. Powietrze nie wchodzi też przez system rurek zbierających wodę z powierzchni gdyż po zatkaniu wlotu paluchem sytuacja wygląda tak samo. Tak jak zbiera się powietrze we wlocie, tak samo wylatuje przez deszczownie, przy okazji robiąc w filtrze sporo hałasu. Nie wiem czy to podciśnienie wytrąca powietrze z wody czy coś... no już nic innego mi nie przychodzi d głowy :(. Filtr wygląda jakby się zapowietrzał,  dość głosno działa co widać na filmie .Akwarium zostało zalane jakiś tydzień temu, filtr od początku działa tak samo.

 

 

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Jak myślicie czym może to być spowodowane?

Mam nadzieję że dokładnie opisałem swój problem.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Bravado

Edytowane przez Bravado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz gąbki w tym filtrze?

Jeśli tak to najprawdopodobniej nie były wyciśnięte po zalaniu filtra i teraz z nich wydobywa się powietrze

Mam, nie wyciskałem ich. Na filmie chyba tego nie widać ale powietrze leci w dół wprost do filtra, jest zasysane, tam się mieli i wylatuje przez deszczownię. A nie wylatuje z filtra po rurze w górę. Dziwne... :/

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie sądzę żeby doszło do pekniecia u styku gumy z rury i platstikowego połaczenia, a sprawdzenia tego chciałbym uniknąc gdyż wiązało by się to z demontarzem całej klapy akwarium. Powietrze nie wchodzi też przez system rurek zbierających wodę z powierzchni gdyż po zatkaniu wlotu paluchem sytuacja wygląda tak samo.

Wydaje mi się w takim razie, że jednak jest jakiś problem z połączeniem zasysającym i gdzieś łapie lewe powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się w takim razie, że jednak jest jakiś problem z połączeniem zasysającym i gdzieś łapie lewe powietrze.

 

Może zadaję głupie pytanie ale... czym grozi pozostawienie tego tak jak jest teraz?

 

 

Albo są zapowietrzone kolanka, nie zasysa wody całą średnicą rury tylko mieli powietrze i chlupocze.

 

PS. A na tak liczną obsadę to nie za wcześnie? ;)

Oczywiście że za wcześnie... ale akwarium zajmuje sie mój wujek który jest niereformowalny i nic do niego nie dociera. Co najgorsze wszystko działa i ryby żyją mimo popełniania błędów. Rybki (te wszystkie) wrzucił dzień po zalaniu akwarium :D. I nie ma zamiaru nawozić roślin... przecież ryby je nawożą... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydaje mi się że wiem dlaczego masz powietrze w rurce pobierającej wodę do filtra. Zdejmij deszczownię, włącz filtr i zobacz czy dalej będzie to samo ale podejrzewam że powietrze powinno zostać zassane do filtra i wyrzucone do akwarium. Jeszcze jedno, sprawdź czy w deszczowni w środku czyli w rurkach nie ma jakiegoś osadu - wyczyść je dokładnie. Mam jeszcze jeden pomysł ale najpierw spróbuj tego co napisałem.

Edytowane przez Norbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem deszczowni...napewno. bo powietrze jest zasysane u wlotu a nie u wylotu.Miałem to samo i tylko ustawienie wlotu wody do skimmera pomogło i teraz mam cisze.

Samo zatkanie palcem tez nie skutkuje bo całe powietrze musi zostac wypompowane a to troszke trwa.

Bravado ogranicz wlot wody przez skimmer, na kolanku wlotowym masz regulacje góra- dół i bedzie po sprawie... troszke potrząsnąć filtrem i bedzie cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...