Skocz do zawartości

Filtr do akwarium 54l


speedy_143
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Niedawno założyłem akwa o pojemności 54l niestety profil, ale cóż można poradzić na kaprysy żony.

Narazie akwa dojrzewa bez rybek.

I w tym miejscu mam do was pytanie- czy filtr wewnętrzny o przepływie max 460 l/h będzie wystarczający do takiego zbiorniczka?

Nie potrafię przytoczyć w chwili obecnej nazwy oraz modelu filtra ponieważ piszę ten temat w wolnej chwili w pracy hehe!

Planowana przeze mnie obsada to kilka gupików na początek (mam sentyment do tych rybek) oraz kiryski panda powiedzmy z 6sztuk.

Proszę was bardzo o opinię na temat, będę wam bardzo wdzięczny i z góry wielkie dzięki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim akwarium 112l mam filterek wewnętrzny 550l/h i wystarcza mi to w zupełności. Woda zawsze jest czysta i nie pojawiają się w niej żadne nieczystości.

 

Więc sądzę, że 460l/h w przypadku 2 razy mniejszego zbiornika w zupełności wystarczy.

Edytowane przez LuraosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim akwarium 112l mam filterek wewnętrzny 550l/h i wystarcza mi to w zupełności. Woda zawsze jest czysta i nie pojawiają się w niej żadne nieczystości.

Tylko że my tu piszemy o akwarium 60l i taka odpowiedź w tym temacie nie jest nazbyt pomocna.

Myślę że kubełek Eheim Ecco 2232 byłby dobry.

Edit.

Zakładam że filtr został kupiony w zestawie i raczej będzie za mała miejsca w nim na odpowiednie wkłady co przekłada się na powierzchnię filtracyjną i jakość wody.

Pytanie tylko, czy chcesz troszkę zainwestować w akwarium i mieć święty spokój czy tanim kosztem i pod górkę?

Podając dane o filtrze nie sugeruj się przepływem, liczy się powierzchnia filtracyjna, im więcej tym lepiej ale w granicach rozsądku. :D

Edytowane przez grzegrzół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Filtr rzeczywiście kupiony został w zestawie z akwariuma ale jako towar używany od osoby trzeciej. Filtr to jakaś tania chińszczyzna i prawdę mówiąc gąbka jest dosyć mała, a więc i złożę filtracyjne niewielkie.

Dlatego zastanawiałem się nad zainwestowaniem w kaskade. Finanse nie są zbyt wielkie dlatego szukając na necie znalazłem 3filtry- hailea sl 206. 500 l/h lub któryś z filtrów serii hbl- 501 lub 701. Wiem że to też chińskie ale napewno lepsze rozwiązanie niż ten wewnętrzny.

I teraz pytanie do was na który ewentualnie się zdecydować?

Czy oprócz wkładów gąbkowych dać powiedzmy jakieś kulki ceramiczne?

Proszę bardzo uprzejmie o pomoc i z góry dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na nowy kubełek mnie nie stać. Używanego oczywiście szukałem już dużo wcześniej mając jeszcze inne trochę większe akwa bln niestety ubogo trochę z dostaniem takiego sprzętu, przynajmniej w mojej okolicy.

Dlatego alternatywą ma być kaskada.

Więc zapytałem która z wyżej wymienionych lepiej będzie sprawować się w akwa 54l.

Osobiście stawiałbym na tego hbl 701. Czytałem sporo opinii na jego temat i są one różne ale spora ilość ludzi ktora posiada ten filtr nie narzeka.

Dlatego spytam jeszcze raz co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kaskadę Aquael FZN-1 lub FZN-2. Naprawdę porządne filtry, 2 spore koszyki na wkłady i co ważne - filtry te są tak skonstruowane, że woda musi przejść przez koszyki z wkładami, w przeciwieństwie do HBL-501/701, gdzie po jakimś czasie, jak gąbka trochę się zabrudzi, to woda potrafi przelewać się przez filtr, nie przechodząc przez gąbkę.

Filtry HBL-x01 nie są złe, szczególnie jak za taką cenę, ale jak masz możliwość, to polecam kupić coś trochę porządniejszego, chociażby tą wspomnianą przeze mnie kaskadę Aquaela. Myślę, że będziesz na pewno zadowolony. Sam używałem FZN-1 w 54l i dawał spokojnie radę, a przeszedłem na nią właśnie z HBL-501.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...