Skocz do zawartości

Samiczka gupika pływa przy powierzchni. Ciążą ?


pawloxd17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Witam wszystkich forumowiczów. Akwarium ma około 4 tygodni jako podłoże mam Białyżwirek rzeczny filtr wewnętrzny wraz z deszczownią która napowietrza akwarium,
temperatura wody wynosi 24.5 stopnia niestety nie robiłem żadnych testów wody.
Oświetlenie z pokrywy. Akwarium 45l filtr chodzi całą dobe.

Moja obsada to: 
-3 bystrzyki, 
-1 neonek( tylko on przeżył podczas awarii grzałki woda miała 34 stopnie), 
-6 rodostomusów, 
-2 gupiki 

Rośliny które kojaże i posiadam to: 
-Kryptokoryna Brown, 
-Hygrophila polysperma, 
-Subulata sagittaria, 
-Moczakra kanadyjska. 


Kupiłem 2 gupiki samca i samiczkę. Samiczka 2 dni po wpuszczeniu pływa ciągle
przy tafli i tak jak by czerpała powietrze z powierzchni. Doczytałem że samice
robią tak czasem gdy są w ciąży ale czy to możliwe że po tak krótkim czasie...
Wygląda dobrze ma apetyt. Brak powietrza raczej odpada inne rybki i samczyk mają się dobrze.
Kolejne co zaobserwowałem to delikatnie biała płetwa odbytowa. Nie
jest postrzępiona ani nic tylko delikatnie biała bardziej od strony ciała niż
przy jej zakończeniu. Zauważyłem też że robi cieniutkie białe odchody z przerwami może dlatego
że zjada coś z powierzchni i dlatego takie są. Płetwa ogonowa sie
regeneruje zrasta bo bojownik którego miałem zniszczył ogon samczykowi i
delikatnie samiczce nie ma już go w akwa.
Może niepotrzebnie się denerwuje proszę o wasze opinie i o pomoc w tej sprawie.

 

Edytowane przez pawloxd17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiczka może być zmęczona ciągłymi zalotami samca. Nawet jeśli wydaje ci się, że samiec jest spokojny, to uwierz mi, na pewno nie daje spokoju samiczce ;) Taka ich natura, spędzają życie na szukaniu jedzenia i szukaniu samiczki ;) Więc tak jak poprzednicy pisali - kup jeszcze przynajmniej jedną samiczkę, a najlepiej dwie.

Odchody mogą, ale nie muszą świadczyć o pasożytach. Mogą być białe, bo samiczka np. w obawie przed zalotnym samcem, nie rusza się "spod powierzchni" wody i nie zjada zbyt wiele pokarmu. No ale to ty byś musiał nam napisać, czy ona w ogóle przypływa na karmienie, czy nie za bardzo.

Bielenie samej płetwy odbytowej (nie ogonowej?) i to w dodatku od strony ciała, również nie musi być niczym groźnym. Gorzej gdyby bielała od końca. Chyba, że zaobserwujesz zmianę barwy (bielenie) na brzuszku.

Rozumiem, że jeszcze nie jest w tzw. "zaawansowanej ciąży"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałyby się testy wody, ale podejrzewam, że już ją kupiłeś w kiepskim stanie i teraz to wychodzi. Dodatkowo stres związany z ciągle uganiającym się za nią samcem... Masz ją gdzie przenieść?

Te kolory ona tak ma w rzeczywistości (żółte z białym), czy tak zdjęcie wyszło?

Nie wiem, czy dobrze widzę, że ma złożone płetwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo przełożenie ją do osobnego pojemnika, niewiele pomoże. Bez filtra i grzałki (temp. minimalna to 21-23*) tylko przedłużysz jej cierpienie (a ewidentnie widać, że nie najlepiej z nią), a ona i tak padnie. Albo osobne akwarium z dojrzałą wodą, filtrem i grzałką i podejmujesz leczenie (choć właściwie jeszcze nie wiadomo dokładnie co jej jest), albo zostawiasz ją tam gdzie jest i "coś by trzeba wlać, żeby jej pomóc" (piszę w cudzysłowie, bo na razie nie ustaliliśmy, co jej jest). Zostaje jeszcze eutanazja, ale to ostateczność, jak już nic jej nie pomoże.

Ty decydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...